Jesteś tutaj

Świętowaliśmy niepodległość

Wielu mieszkańców Susza wzięło udział w lokalnych uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Zorganizowane przez parafię św. Antoniego oraz Suski Ośrodek Kultury obchody objęły uroczystą msze św., koncert pieśni patriotycznych w kościele oraz manifestację przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wcześniej CSiR zorganizowało IV Suskie Bieg Niepodległości (patrz Sport).

Oficjalne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Suszu rozpoczęła w niedzielę, 11 listopada o godz. 11.00 uroczysta msza św. w intencji poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny, w której udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, najważniejszych suskich instytucji oraz licznego grona mieszkańców. Liturgia, odprawiona przez proboszcza parafii św. Antoniego, ks. Ryszarda Milewskiego, odbyła się w asyście pocztów sztandarowych gminnych jednostek OSP, służb mundurowych oraz szkół.

Po mszy św. w kościele odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu  gdańskiej grupy wokalnej w składzie: Kamila Kmiecik-Nejman, Kamil Gorzyński i Adam Pietrzak. Następnie uroczystości przeniosły się na ul. Pieniężnego, gdzie po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” i okolicznościowym wystąpieniu Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego, delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym dniu zdecydowali się wspólnie świętować w Suszu tę wyjątkową, 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Fot. Paulina Korwek, SOK.