Jesteś tutaj

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Również w szkole w Babiętach - tradycyjnie już - uroczyście obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie brali udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których przedstawiona została okolicznościowa prezentacja multimedialna poświęcona tematyce książki, historii pisma oraz zaletom czytania. Dzień Książki dzieciom kojarzy się z Andersenem, dlatego na spotkaniu nie mogło zabraknąć jego baśni. Młodzi czytelnicy z klas I-III zainspirowani twórczością baśniopisarza, przedstawili swoje prace ilustrujące wybranego bohatera.

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i zerówki miały okazję zobaczyć magiczny, baśniowy klimat, piękne stroje i rekwizyty przygotowane przez młodych aktorów z klasy piątej. Artyści z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali baśń o sprytnym kocie w butach,  dzięki któremu ubogi młynarczyk poślubia księżniczkę. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w zabawach dydaktycznych i dyskusjach na tematy związane z książką.

Ten dzień we wszystkich uczniach wyzwolił aktywność, ekspresję i gotowość do dalszych działań twórczych nie tylko na szkolnej scenie, dlatego zaliczamy go do jednego z najbardziej udanych spośród imprez czytelniczych.