Jesteś tutaj

Światowy Dzień tabliczki Mnożenia w suskiej SP

Jak fajną zabawą może być matematyka, przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Suszu podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Przygotowania do obchodów tabliczkowego święta trwały już od początku września, a 28.09.2018 roku nastąpił finał przedsięwzięcia. Dzięki uczniowskim patrolom krążącym tego dnia po mieście i szkole, mieszkańcy Susza mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Dobre odpowiedzi zostały nagrodzone naklejką oraz słodką niespodzianką.

W tygodniu podczas lekcji matematyki w klasach III – VI wyłoniono klasowych mistrzów tabliczki mnożenia, a w piątek ćwiczono sprawność rachunkową zapisując działania kredą na boisku szkolnym.

Dla uczniów klas IV zorganizowano turniej matematyczny „Tabliczkowy zawrót głowy”, składający się z czterech konkurencji. Na koniec czwartoklasiści stworzyli hasła mówiące o tym, że matematyka jest fajna. Uczestnicy turnieju w podziękowaniu za udział i zaangażowanie otrzymali tabliczki czekolady.

Szkolnym koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były panie Magdalena Skrzypczyńska, Katarzyna Prus i Małgorzata Nowaczek, z którymi współpracowali pozostali nauczyciele matematyki oraz wychowawcy klas trzecich.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były jednym z elementów projektu edukacyjnego „Różne oblicza tabliczki mnożenia” realizowanego w ramach projektu grantowego mPotęga. Dzięki wnioskowi napisanemu wiosną 2018 roku do mFundacji, działającej przy mBanku, Szkoły Podstawowej w Suszu pozyskała środki zarówno na pomoce dydaktyczne jak i nagrody dla uczniów. Już od początku września działa grupa projektowa, która realizuje poszczególne założenia projektu. Dzięki temu na uczniów suskiej szkoły czeka jeszcze wiele atrakcji, które mają na celu zaprzyjaźnić ich z matematyką.

Autorkami i realizatorkami projektu są panie: Małgorzata Nowaczek i Katarzyna Prus.

Więcej na temat Dnia Tabliczki Mnożenia w SP w Suszu na szkolnym filmie: https://animoto.com/play/twEvLIAJ9ADmGwvg8fRQQg