Jesteś tutaj

Żłobek w Suszu dziś oficjalnie otwarty!

Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, władze Gminy Susz oraz radni Rady Miejskiej w Suszu wzięli udział w dzisiejszej uroczystości otwarcia suskiego żłobka. W ceremonii uczestniczyli także rodzice i dzieci, które właśnie dziś rozpoczynają pierwszy, adaptacyjny tydzień żłobkowy. Od 10 lutego placówka rozpocznie już normalną działalność.

Tydzień adaptacyjny to czas na przystosowanie do zupełnie nowych warunków i trybu życia, którego wcześniej dziecko nie znało. Atmosfera towarzysząca dziecku w trakcie poznania nowego obiektu jest warunkiem zaaklimatyzowania się w tym otoczeniu, dlatego Żłobek w Suszu rozpoczyna działalność od kilku dni, w trakcie których rodzice towarzyszą swoim pociechom podczas zabaw.

Żłobek ma swoją siedzibę w budynku Przedszkola w Suszu, przy ul. Piastowskiej 1A. Zapewnia codzienną opiekę w wymiarze 10 godzin - od godz. 6.30 do 16.30. Obiekt posiada dwie, odpowiednio wyposażone sale, przystosowaną do żywienia najmłodszych kuchnię, pomieszczenia sanitarne oraz wygrodzony plac zabaw, przeznaczony wyłącznie dla maluszków. Na razie, w pierwszym dniu adaptacyjnym uczestniczy 21 maluchów wraz z rodzicami. Placówka jest przygotowana na przyjęcie 40 dzieci.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że powstanie żłobka w Suszu stało się faktem. Ostatnie miesiące i tygodnie były dla mnie i podległych mi pracowników Urzędu Miejskiego okresem intensywnej pracy nad tym projektem. Ścigaliśmy się z czasem, aby wykorzystać dofinansowanie z rządowego programu „Maluch+”, przeprowadzić niezbędne procedury przetargowe i jak najszybciej móc rozpocząć działalność placówki. Dziś z przyjemnością przekraczamy próg działającego już pełna parą Żłobka w Suszu,  w którym opiekę znaleźli najmłodsi mieszkańcy naszej gminy - mówi Zastępca Burmistrza Susza Lucyna Górnik, która nadzorowała projekt uruchomienia placówki.

Suski żłobek powstał dzięki rządowemu dofinansowaniu z programu „Maluch+” w wysokości prawie 360 tysięcy złotych oraz wkładowi własnemu Gminy Susz (90 tysięcy złotych). – Rządowe wsparcie z pewnością bardzo nam pomogło w uruchomieniu placówki, ale musimy pamiętać, że gmina będzie ponosić koszty funkcjonowania żłobka, a to w ciągu roku kwota około pół miliona złotych  dodaje wiceburmistrz Lucyna Górnik.

Koszt pobytu dziecka w Żłobku w Suszu to 400 złotych opłaty stałej oraz koszt wyżywienia dziecka – 7,30 zł za jeden dzień. Więcej informacji na stronie placówki - zlobek.susz.pl