Jesteś tutaj

Akcja „Wspieram region”

Urząd Marszałkowski zachęca do przekazania 1 procenta podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP) z województwa warmińsko-mazurskiego.

W województwie warmińsko-mazurskim prawo do otrzymania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych ma obecnie ponad 330 organizacji (stowarzyszenia, fundacje, towarzystwa). Z danych pozyskanych z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że w ubiegłym roku mieszkańcy Warmii i Mazur przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 17,3 mln zł (to ponad milion złotych więcej w stosunku do roku poprzedniego),z tego ponad 4,5 mln zł trafiło do organizacji z naszego regionu. Z informacji tych wynika również, że gdyby wszyscy podatnicy z Warmii i Mazur przekazali 1 procent swojego podatku dochodowego na rzecz OPP, do naszych organizacji mogłoby wpłynąć o blisko 6,3 mln zł więcej.

W celu ułatwienia znalezienia organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego, które są uprawnione do otrzymywania 1 procenta, zapraszamy na www.wspieramregion.pl. Znajduje się tam baza organizacji (OPP) z województwa warmińsko-mazurskiego oraz wyszukiwarka, pomagająca odszukać organizację, której działalność chcielibyśmy wesprzeć.

Akcję społeczną „Wspieram region” prowadzi Departament Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego – tam możecie Państwo otrzymać dodatkowe informacje (tel.89 51 25 170 lub 89 51 25 175, e-mail: biuropromocji@warmia.mazury.pl ).

W tym roku akcję wspierają znane i lubiane osobowości z Warmii i Mazur. Wśród Honorowych Ambasadorów akcji znaleźli się: aktor teatralny i telewizyjny Wojciech Malajkat, prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzia w międzynarodowych konkursach tanecznych Iwona Pavlović, mistrzowie fryzjerstwa Andrzej i Paweł Matraccy, drużyna Indykpol AZS Olsztyn, aktor filmowy i prezenter telewizyjny Paweł Burczyk  oraz gwiazdy muzyki – Norbi i zespół Enej.