Jesteś tutaj

Andrzejki w SP w Babiętach Wielkich

Któż nie chciałby poznać swojej przyszłość? Kim będzie, co przydarzy się mu w przyszłym roku? Czas andrzejek to właśnie moment, w którym możemy sobie powróżyć. To wieczór przed rozpoczęciem Adwentu - ostatnia okazja do hucznej zabawy.  Andrzejki to zabawa, i dla starszych, i dla młodszych. Co postanowiły udowodnić przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich wraz z wychowawczyniami.

W dniu 29 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci poznały tradycje związane z tym świętem. Największe zainteresowanie, oczywiście, wzbudziły wróżby. Maluchy losowały zawód, jaki będą wykonywać w przyszłości, wróżyły sobie z kolorowych kartek, tańczyły na gazetach, ścigały się w wiązaniu i rozwiązywaniu supełków. Milusińscy próbowali także wrzucić grosik do miski z wodą, co miało dać im szczęście i spełnienie marzeń. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Zabawa andrzejkowa uczniów rozpoczęła się przepowiedniami przygotowanymi przez organizatorów, czyli samorząd uczniowski. W role wróżek wcieliły się uczennice klasy 5. Chętni uczniowie z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Losowali karteczki, z których można było odczytać swój zawód. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Następnie przyszedł czas na tańce. Na początku nieśmiałe podrygi, potem już szaleńcze hulanki w rytm m. in. „Kaczuch” czy „Ruda tańczy jak szalona”. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały i tylko szkoda, że wszystko tak szybko minęło.