Jesteś tutaj

"Bóg jest miłością” - jasełka w SP w Jawtach Wielkich

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Jak co roku, przed Świętami takie przedstawienie odbyło się w Szkole Podstawowej w Jawtach Wielkich.

Tegoroczne jasełka bożonarodzeniowe uczniowie przygotowali pod kierunkiem pań:  Moniki Sadowskiej i Anny Loska oraz pana Pawła Włodarskiego. Pierwsze występy miały miejsce późnym popołudniem 19 grudnia dla zaproszonych gości oraz rodzin uczniów na sali wiejskiej w Jawtach Wielkich. Kolejne odbyły się 20 grudnia dla społeczności lokalnej oraz następnego dnia dla wszystkich uczniów szkoły i pracowników.

W dniu 19 grudnia, późnym popołudniem wspólnie z przybyłymi gośćmi: Burmistrzem Krzysztofem Pietrzykowskim, jego zastępcą Zdzisławem Zdzichowskim, dyrektorami szkół: Grażyną Taborek (SP w Babiętach Wielkich) oraz Włodzimierzem Palińskim (SP w Suszu), a także sołtysami: Bałoszyc - Gabrielą Lichaczewską, Jawt Wielkich - Józefem Rzemieniewskim oraz proboszczem parafii pw. Świętej Rodziny ks. Krzysztofem Pleskotem i panem Grzegorzem Imiołczykiem wzięliśmy udział w cudownym spektaklu nawiązującym do Narodzin Pana Jezusa. Towarzyszli nam również bliscy naszych młodych aktorów, którzy wyśmienicie wcielili się w swoje role i zagrali je najlepiej, jak potrafili.

Przedstawienie oprawione zostało odpowiednimi kolędami i pastorałkami, w pięknym wykonaniu uczniów przy akompaniamencie gitarowym Pawła Włodarskiego. Wymowa przedstawienia była bardzo wzruszająca, tym bardziej, że sceny połączone były z przepięknymi życzeniami, kolędami oraz tańcem aniołów. Świetlica wiejska wypełniła się po brzegi gośćmi, którzy mogli podziwiać młodych aktorów, nagradzając ich gromkimi brawami. Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które złożyli wszystkim pani dyrektor Monika Stopkowska oraz burmistrz Krzysztof Pietrzykowski. Wszyscy goście spotkania mieli okazję podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz miło spędzić czas na rozmowach i kolędowaniu. Rada Rodziców uświetniła ten wieczór oraz kolejny dzień uroczystym poczęstunkiem - był barszcz, paszteciki, sałatki, pierogi, ciasta oraz bigos. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, dołożyli wszelkich starań, aby zarówno przedstawienie, jak i same spotkania wypadły jak najlepiej, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także wszystkim zaproszonym gościom, którzy zechcieli wspólnie z nami spędzić te wyjątkowe chwile.

Więcej zdjęć - https://www.facebook.com/pg/Szko%C5%82a-Podstawowa-Jawty-Wielkie-528505477500332/photos/?tab=album&album_id=795324287485115