Jesteś tutaj

Bóg się rodzi, moc truchleje

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przypominają nam historię narodzin Jezusa, dostarczają wielu wrażeń i wzruszeń.

W Szkole Podstawowej w Babiętach Wielkich tradycyjnie w ostatnim dniu przed Świętami odbyły się wigilijne spotkania klasowe oraz przedstawienie bożonarodzeniowe z piękną scenografią. W szkolne progi zawitali goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu Pan Stanisław Blonkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anita Michałkiewicz oraz rodzice uczniów.

Inaugurując spotkanie jasełkowe Pani Dyrektor Grażyna Taborek złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie głos zabrał Pan Stanisław Blonkowski, życząc spokojnych i zdrowych Świąt.

W części artystycznej uczniowie z klas 4 – 8 przenieśli zebranych do Betlejem, gdzie narodził się Jezus. Tegoroczne jasełka przebiegały pod hasłem „Bóg się rodzi, moc truchleje”. Na scenie zaprezentowali się pasterze, Trzej Królowie, aniołowie i oczywiście Maryja z Józefem. Młodzi aktorzy pięknie recytowali wiersze dla Dzieciątka. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły radością i sprawiły, że wszyscy poczuli magię Bożego Narodzenia. Na koniec nastąpiło wspólne przez gości, pracowników szkoły, rodziców i uczniów odśpiewanie kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

To były cudowne chwile, które zwiastowały ukochane przez Polaków, rodzinne i radosne Święta.