Jesteś tutaj

Bal ŚDS na ponad 100 par!

Już po raz piąty Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu zaprosił osoby niepełnosprawne z naszego województwa na kostiumowy bal karnawałowy, który odbył się wczoraj w Zajeździe w Chełmżycy. Było kolorowo, pomysłowo i bajecznie.

Na bal przybyło ponad 230 osób z województwa warmińsko – mazurskiego, uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy – z Gołdapi, Morąga, „Dworek” z Olsztyna, „Wyspa” z Olsztyna , „Lazarus” z Elbląga, „PSONI” z Elbląga,  „Bratek” z Ostródy, Tardy, Wygody, Lubawy, Iławy, Malborka, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Susza, Iławy i Lubawy, Świetlicy Socjoterapeutycznej „Tęcza” z Zalewa i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Susza.

Od pierwszych chwil pozytywna atmosferę budował karnawałowy wystrój sali oraz muzyka. Bal otworzył Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, który powitał gości i życzył dobrej zabawy oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Wraz z dźwiękami muzyki sala balowa zapełniła się tańczącymi w barwnych strojach. Najpiękniejsze i najciekawsze przebrania zostały nagrodzone w licznych konkursach i zabawach. W przerwach między tańcami można było odpocząć przy kawie i pysznym cieście. Na balu nie zabrakło niespodzianki, którą przygotowała Załoga Zajazdu Chełmżyca w postaci ogromnych pysznych tortów, którym zostali poczęstowani goście.

Wszyscy z pewnością czuli wyjątkową atmosferę balu, co wyraźnie widać było na parkiecie. Wspólna zabawa przysporzyła wiele przyjemnych doznań i niezapomnianych wrażeń. Było to bardzo huczne i fascynujące wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci biorących w nim udział.

Organizatorzy i uczestnicy balu składają serdeczne podziękowania Załodze Zajazdu, która tak wspaniale przyjęła wszystkich gości i pomogła w organizacji balu.