Jesteś tutaj

Budowa sceny nabiera tempa

Na Plaży Miejskiej trwają prace, związane z budową profesjonalnej estrady muzycznej. Ich pierwszym etapem była rozbiórka starego hangaru, który stanowił magazyn sprzętu wodnego.

Mało estetyczny i niezbyt funkcjonalny budynek hangaru zasłaniał piękny widok na suskie jezioro i wpływał negatywnie na wizerunek całej plaży. Po likwidacji tego obiektu łódki, kajaki i rowery wodne będą przechowywane w pomieszczeniu, które znajdzie się pod budowana sceną.

Estrada powstaje w pobliżu miejsca, gdzie znajdował się hangar, tyłem do jeziora. Została zorientowana pod odpowiednim katem, tak, aby swoją widocznością obejmowała cały teren Plaży Miejskiej. Dzięki takiemu ustawieniu, tłem występów muzycznych podczas suskich imprez plenerowych będzie piękny widok jeziora Suskiego. Najnowsze miejsce lokalizacji obiektu jest wynikiem wszechstronnych konsultacji z konstruktorami podobnych obiektów i organizatorami festiwali muzycznych. – Koncepcji ustawienia sceny było kilka, ostatecznie wybraliśmy jednak taką, która pozwoli najpełniej pokazać znakomite warunki przyrodniczo-krajoznawcze naszego miasta i chwalić się nimi przy okazji organizacji imprez plenerowych – tłumaczy Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Estrada zostanie oddana do użytku w ostatnich dniach maja, aby mogli z niej skorzystać wykonawcy (m.in. zespół Big Cyc) podczas Dni Susza, które odbędą się w dniach 9 i 10 czerwca br. oraz gwiazdy plenerowych koncertów podczas Susz Triathlon (21 i 22 czerwca br.) – zespół Kult oraz Ewelina Lisowska.

Foto: Kurier Iławski.