Jesteś tutaj

Dożynki sołeckie w Lubnowych Małych

W dniu 21. września 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Lubnowych Małych odbyły się Dożynki Sołeckie, zorganizowane przez Radę Sołecką.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski wraz z małżonką, radny Kazimierz Mrówczyński, prezes ZUK Zdzisław Zdzichowski oraz proboszcz parafii w Kamieńcu ksiądz Tomasz Szramowski, który pobłogosławił tegoroczne zbiory, podziękował rolnikom i życzył im błogosławieństwa Bożego w pracy i życiu osobistym.

Małżeństwo rolników, Państwo Halina i Marek Grodniccy, wręczyli Burmistrzowi Susza bochen chleba, upieczony z tegorocznych zbóż, prosząc o jego podział i obdzielenie przybyłych. Krzysztof Pietrzykowski, częstując zebranych, w ciepłych słowach podziękował za wielki trud pracy rolników, za ich dbałość o to, abyśmy mogli cieszyć się darami ziemi i obiecał dołożyć wszelkich starań, aby w naszym wspólnym domu nikomu nie zabrakło chleba.

Serdeczne życzenia wszystkim pracującym na roli złożyła także Marta Krajewska. Pani sołtys podziękowała także licznym sponsorom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie sali do biesiady i życzyła wszystk9im obecnym miłego wieczoru.

Goście oraz mieszkańcy po części oficjalnej bawili się i biesiadowali przy wesołej muzyce i suto zastawionych stołach.