Jesteś tutaj

Dożynkowa zabawa w Bałoszycach (fotogaleria)

Pogoda, wielu mieszkańców i dobra zabawa - podczas wczorajszych Dożynek Gminnych 2018 w Bałoszycach było wszystko, czego potrzebuje taka impreza.

Pierwszym punktem jej programu była polowa, koncelebrowana msza św., której przewodniczył ks. Krzysztof Pleskot, proboszcz parafii w Bałoszycach. Oprócz niego w uroczystej liturgii uczestniczyli: proboszczowie suskich parafii św. Rozalii i św. Antoniego – księża Mieczysław Adamczyk i Ryszard Milewski, proboszcz parafii w Redakach ks. Ryszard Dębski, proboszcz parafii w Kamieńcu Tomasz Szramowski, a także pochodzący z Bronowa ks. Adam Insadowski oraz suszanin ks. Marek Piedziewicz.

Podczas mszy świętej poświęcono dziewięć wieńców dożynkowych, przygotowanych przez sołectwa Gminy Susz na tegoroczne dożynki. W przeprowadzonym później konkursie na najładniejszy wieniec zwyciężyło sołectwo Bałoszyce, przed Jakubowem Kisielickim oraz Ulnowem.

Po zakończeniu liturgii przewodnictwo imprezy przejęli Starostowie Dożynek 2018 – Anna Szagała z Adamowa i Mariusz Pytlarczyk z Lubnowych Małych oraz władze Gminy Susz. W imieniu Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego tradycyjnie już wręczono specjalne statuetki rolnikom, wyróżniającym się swoją działalnością na terenie Gminy Susz. Nagrody otrzymały w sumie 22 osoby, wyróżnione w 6 kategoriach.

Wraz z dużą grupa mieszkańców podczas Gminny Dożynek 2018 na terenie stadionu w Bałoszycach bawili się również: radna Sejmiku Województwa Bernadeta Hordejuk, radni Rady Powiatu Iławskiego: Grażyna Taborek, Regina Szpindler, Wiesław Olszewski i Jarosław Piechotka, a także radni Rady Miejskiej w Suszu na czele z jej przewodniczącym – Zbigniewem Skolimowskim. Nie zabrakło wczoraj oczywiście również sołtysów z terenu gminy i przedstawicieli gminnych jednostek organizacyjnych.

Po części oficjalnej uczestnicy do późnych godzin wieczornych bawili się przy muzyce zespołów: „Suse”, „EFEKT”, „TAKT BAND” I „Verdis”.

Organizatorem Dożynek Gminnych 2018 był Suski Ośrodek Kultury oraz Komitet Organizacyjny Gminnych Uroczystości Dożynkowych, a sponsorami: Bank Spółdzielczy w Suszu, Mlekovita, Zakład Mięsny Kawscy oraz ZUK w Suszu.