Jesteś tutaj

Droga w Jawtach Wielkich otwarta

W piątek, 15 czerwca w Jawtach Wielkich oficjalnie otwarto przebudowany fragment drogi powiatowej nr 1277N. Gmina Susz wsparła finansowo realizację tej inwestycji.

Piątkowa uroczystość otwarcia przebudowanego fragmentu drogi w Jawtach Wielkich zgromadziła szerokie grono mieszkańców miejscowości oraz lokalnych  samorządowców. Powiat Iławski reprezentowali: wicestarosta Stanisław Kastrau oraz wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Radosław Augustyniak, a Gminę Susz – burmistrz Krzysztof Pietrzykowski. Na zaproszenie gospodarza uroczystości, sołtysa sołectwa Jawty Wielkie Józefa Rzemieniewskiego, pozytywnie odpowiedziało także czworo radnych powiatowych: Grażyna Taborek, Regina Szpindler, Wiesław Olszewski i Jarosław Piechotka oraz kilkoro sołtysów sołectw Gminy Susz. Uroczyste przecięcie wstęgi obserwowało również kilkudziesięciu mieszkańców Jawt Wielkich.

Zmodernizowany fragment to odcinek drogi nr 1277N z Jawt Wielkich w kierunku Susza o długości 846 metrów. Celem przebudowy była zmiana nawierzchni gruntowej na asfaltową, wraz z wykonaniem odpowiedniej podbudowy,  odwodnienia i oznakowania jezdni oraz zagospodarowania zjazdów z drogi na posesje. W ramach tego samego zadania prowadzona jest także przebudowa fragmentu tej samej drogi w miejscowości Nipkowie, na odcinku prawie 500 metrów. Zakończenie prac w Nipkowie planowane jest w połowie lipca.

Inwestycję, na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie, wykonuje Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „STRZELBUD” Sp. z o.o. z Kwidzyna. Koszt robót to 2,15 miliona złotych. Część tej kwoty, w łącznej wysokości 950 tys. zł, trafi do wykonawcy z kasy Gminy Susz, która partycypuje w kosztach realizacji tej inwestycji. – Cieszę się, że aktywnie i skutecznie współpracujemy w Powiatem Iławskim i że ta współpraca przynosi mieszkańcom naszej Gminy konkretne i pozytywne skutki – mówił podczas otwarcia drogi Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.