Jesteś tutaj

Dwa dni zabawy i plenerowych koncertów – Dni Susza 2019 za nami (fotogaleria)

W miniony weekend na Plaży Miejskiej celebrowaliśmy święto naszego miasta. Przed setkami mieszkańców, którzy przyjęli zaproszenie na Dni Susza, występowały dzieci oraz profesjonalni muzycy, reprezentujący różne gatunki muzyczne.

Święto Susza rozpoczęło się w sobotę o godz. 15.00. Imprezę oficjalnie otworzył Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski oraz dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury Czesław Radzicki. Jako pierwsi na scenie swoje zdolności wokalne i taneczne pokazali uczniowie wszystkich sześciu szkół, działających na terenie Gminy Susz. Po prezentacjach artystycznych przyszedł czas na Tęgie Głowy, czyli wręczenie przez Zastępczynię Burmistrza Susza Lucynę Górnik specjalnych nagród rzeczowych dla 23. wyróżniających się uczniów, którzy z powodzeniem reprezentują swoje szkoły i Gminę Susza na zawodach sportowych oraz olimpiadach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Sobotnia część koncertową programu Dni Susza 2019 otworzył około godz. 19.30 zespół The Ukrainian Folk. O 22.00 na scenie rozpoczęła się Gala Disco Polo, która zakończyła się po północy.

Niedzielne obchody święta miasta to prezentacje artystyczne „Małego Przedszkolaka” oraz koncerty zespołów: BarOn oraz gwiazdy tegorocznych Dni Susza - Big Cyc. Finałowy wykonawca nie zawiódł i zgromadził pod suska sceną na Plaży Miejskiej setki widzów, żywo reagujących na znane i lubiane przeboje zespołu. Frontman  kapeli – Krzysztof Skiba - po koncercie długo rozdawał autografy licznym fanom.

Równolegle do wydarzeń na scenie pod budynkiem SOK w sobote i w niedzielę goście Dni Susza mogli oglądac wystawę zdjęć "Susz to My".

Organizatorem imprezy był Suski Ośrodek Kultury.