Gmina Susz

news

Najświeższe informacje sport, kultura i edukacja

Wydarzenia

bip

BIP

Kalendarz

news

Interaktywna mapa miasta

news

Newsletter

news

Zawody Triathlonowe

Aa

mapa susz

Gmina Susz

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco co słychać w Suszu.

21

czwartek

marzec 2019

Imieniny:Benedykta
Lubomiry
Lubomira

news

Najświeższe wiadomości

Newsletters

Wskaż newsletter, który chcesz za subskrybować lub z subskrypcji których chcesz zrezygnować.

triathlon

Dwa konkursy na 100-lecie niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w szkole Podstawowej w Jawtach Wielkich odbyły się dwa konkursy, których organizatorami byli pan Grzegorz Rykaczewski oraz pani Anna Loska.

Pierwszy z nich- plastyczny przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej, dla klas O-III, w której tematem prac była kartka dla Powstańca „Jesteście bohaterami naszych czasów”, wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce- Maja Bińczyk,
II miejsce- Bartosz Bińczyk,
III miejsce- Michał Góra.
Przyznano także wyróżnienie dla ucznia oddziału „O”- Aleksandra Kierepki.

W drugiej kategorii wiekowej uczniowie klas IV-VII za zadanie mieli wykonać plakat na temat „11 listopada - Święto Niepodległości”. Uczniowie klasy V i VII zrobili plakaty klasowe, więc otrzymali dyplomy oraz słodycze.

Drugi konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej „Moja Niepodległa”. Wzięło w nim udział pięcioro uczniów: Jakub Bińczyk, Natalia Pomarańska, Filip Loska, Alicja Wegera oraz Nikola Lichaczewska.

Konkursy miały na celu nie tylko upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczypospolitą, promowanie historii, ale także przypomnienie nam osób, które miały duży wkład w odzyskanie niepodległości. Nauczyciele chcieli zachęcić młodych ludzi, wychowanków do własnych poszukiwań historycznych.

Zwycięzcom konkursów gratulujemy pomysłów i zaangażowania. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach indywidualnych otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkie upominki.