Jesteś tutaj

Dzień Dziecka w Żakowicach

W dniu 31.05.2014r. Sołtys wsi Żakowice zorganizował z okazji Dnia Dziecka wycieczkę do Dino Parku w Malborku sfinansowaną z Funduszu Sołeckiego.

Wszystkie dzieci podczas wizyty w Dino Parku mogły zwiedzić ścieżkę edukacyjną na, której znajdują się ruchome dinozaury oraz mini zoo. W parku znajdują się między innymi: kangury, alpaki, daniele, kózki, kuce, strusiem muflony i inne, dodatkowo muzeum skamieniałości gdzie dzieci miały możliwość obejrzenia eksponatów z przed setek milionów lat. 

Jedną z kolejnych atrakcji podczas wycieczki był plac zabaw. Kolorowa konstrukcja wyposażona w pajęcze przejścia. Najmłodsi z uczestników wycieczki mieli możliwość odszukania ukrytego w piasku szkieletu dinozaura, a nawet znalezienia skarbu.

Kolejną atrakcją było Kino 5D podczas którego uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć film „Zagłada dinozaurów” – przedstawiający, jak żyły oraz jak wyginęły dinozaury. Widzowie mogli poczuć zapach z twarzy dinozaura, tupot ich stóp co zrobiło na nich ogromne wrażenie. 

Ostatnią z atrakcji była kraina zabaw zlokalizowana wokół oczka wodnego gdzie najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji lub odpocząć po zabawie na dinozaurowej ławie.

W tym dniu nie zabrakło dobrej pogody także humory cały czas dopisywały w radosnej atmosferze.