Jesteś tutaj

Dzień Otwarty w SP Kamieniec

W piątek, 16 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Kamieńcu odbył się Dzień Otwarty dla rodziców, a także dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w przedszkolu oraz szkole. Głównym zadaniem było pokazanie jak nasza placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie mieli do zaproponowania swoim gościom wiele ciekawych zajęć. 

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Ewa Masny, która serdecznie przywitała przybyłych gości oraz zaprosiła na spotkanie, podczas którego zaprezentowała rodzicom prezentację multimedialną, dotyczącą oferty edukacyjnej szkoły. Po spotkaniu można było porozmawiać z nauczycielami oraz wychowawcami. Przyszli uczniowie mogli zwiedzić szkołę: świetlicę, sale lekcyjne, salę gimnastyczną, szatnie uczniowskie, pracownię komputerową oraz stołówkę. Uczniowie klasy VI zamienili się w przewodników i oprowadzali po szkole naszych gości, wręczając im informatory szkolne, w których zawarte były podstawowe wiadomości na temat działalności szkoły. Starali się też odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez rodziców lub same dzieci. Pod opieką koleżanek i kolegów z klasy VI, którzy starannie przygotowali znaczki dla uczestników zajęć, dzieci ruszyły na lekcje otwarte. W przedszkolu odbyły się zajęcia, dzięki którym dzieci dowiedziały się jakie znaczenie ma woda w życiu człowieka, poznały jej właściwości fizyczne oraz mogły z nią eksperymentować. Uczniowie klas I-III przenieśli się do lasu oraz na wiosenną łąkę, gdzie odnajdowali zwiastuny wiosny, nazywali je, odgadywali zagadki, a na koniec stworzyli wiosenną kwitnącą kompozycję w szklanym wazonie. Jednocześnie dla drugiej grupy uczniów klas I-III poprowadzono lekcję języka angielskiego. Dzieci utrwaliły liczebniki, nauczyły się wesołej piosenki oraz układu tanecznego, a wszystko to odbywało się w atmosferze zabawy. Dla uczniów klas IV-VI czekał „escape room”, którego tematem przewodnim była „Wędrówka kropli wody”. Uczestnicy aby zdobyć klucz, który umożliwiał wydostanie się z pokoju musieli rozwiązać w odpowiedniej kolejności zaszyfrowane zagadki. Nie było łatwo, ale dzięki logicznemu myśleniu, czytaniu ze zrozumieniem oraz łączeniu faktów uczestnikom udało się odnaleźć klucz. Następnie odbyła się lekcja pokazowa z matematyki, podczas której uczniowie zmierzyli się z ułamkami w praktyce. Poprzez manipulowanie, dzielenie rzeczy na części, dzieci na różne sposoby odkrywały ułamki. Podsumowaniem Dnia otwartego było przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy VII, pt. „ATOM bez tajemnic”. Była to żywa lekcja chemii, która była odpowiedzią na wiele nurtujących uczniów tej klasy pytań. 

Całą imprezę uświetniła obecność naszego ucznia Michała Brejskiego, który mógł zaprezentować swojej kulinarne pasje i z pomocą rodziców przygotował wyśmienite kruche ciasteczka oraz zupę krem z brokuła. To był jego debiut, ale mamy nadzieję, że entuzjazm, komplementy, które usłyszał z ust osób kosztujących dania pozwolą nam cieszyć się jego kulinarnymi talentami podczas kolejnych imprez szkolnych. To z pewnością był dzień pełen pozytywnych emocji i wrażeń. 

Dziękujemy Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur za pomoc w przygotowaniu Dnia otwartego oraz wszystkim przybyłym na wydarzenie Rodzicom, Uczniom i Gościom.