Dzieje się w ferie

Pierwszy tydzień ferii minął bardzo szybko lecz na pewno nie nudno. Na uczestników zajęć w naszym ośrodku czekało wiele atrakcji.

Pierwszego dnia ferii, dzieci zmieniły się w ilustratorów komiksów. Najpierw wyświetlona została krótka prezentacja dotycząca oraz wstęp, od czego w ogóle zacząć i jak projektować komiks. Najpierw powstali bohaterowie, wymyśleni przez dzieci, następnie każde dziecko wykonało krótki pasek komiksowy z głównym bohaterem. Oprócz komiksów był też czas aby pograć w najróżniejsze gry planszowe.

Kolejnego dnia, dzieci przeniosły się do świata dinozaurów. Powstały, sympatyczne dinozaury z rolek papierowych, oraz papierowych talerzyków. Dzieci podczas krótkiej prezentacji, poznały różne ciekawostki na temat prehistorycznych stworzeń. Po części artystyczno-edukacyjnej, odbył się turniej z nagrodami, w grę planszową Dino Kontra Dino.

W pierwszym tygodniu ferii odbył się również nocny biwak dla dzieci. Podczas spotkania, dzieci grały w gry planszowe, bawiły się, budowały z klocków, rysowały, oraz tworzyły własną grę memory, o 4 rano odbyło się również nocne czytanie książki, podczas którego dzieci miały możliwość wysłuchania opowiadania Grzegorza Kasdepki z wielkiej księgi uczuć. Większość osób zasnęła o godzinie 5 rano jednak znaleźli się tacy, którzy nie spali do godziny 8:00. Podczas spotkania odbyła się również wspólna, kolacja oraz śniadanie.

W trakcie pierwszych pięciu dni zajęć feryjnych odbył się także trzydniowy turniej w grę Fifa 2017. Ponadto każdy z uczestników mógł skorzystać z zajęć rytmicznych oraz ogólnie dostępnego stołu do gry w ping ponga.

Równie ciekawe atrakcje czekają na dzieci w drugim tygodni ferii. Zapraszamy.