Jesteś tutaj

Festiwal Projektów Badawczych

18 marca 2016r. prowadząca projekt edukacyjny Barbara Mrówczyńska oraz Dzieci biorące udział w zajęciach projektowych (tylko trójkę można było zabrać) Zuzia Koleśnik, Ola Czeszejko i Kostek Świdziński uczestniczyli w Festiwalu Projektów Badawczych kończącym tę edycję programu "Świetlica -moje miejsce" POLSKIEJ FUNDACJI DZIECI I MŁODZIEŻY oraz FUNDACJI PZU.

Celem Festiwalu była prezentacja projektów świetlicowych. W pomieszczeniach Politechniki Warszawskiej przygotowaliśmy stoiska z naszymi eksperymentami otoczeni opieką edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Oczywiście naszym opiekunem był pan Paweł Jaskólski, niedawny gość lubnowskiej świetlicy. Zuzia, Ola i Kostek śmiało i z humorem prezentowali niektóre z naszych eksperymentów, a goście tłumnie oblegali stoisko, zaciekawieni tym, co prezentowaliśmy.

Edukatorzy CNK i przedstawiciele Fundacji-pani dyrektor Maria Holzer i kierownik programów edukacyjnych pan Arkadiusz Brzeziński, a także koledzy z innych świetlic z ciekawością bawili się razem z nami, a wiele pomysłów będą realizowali u siebie. Byliśmy z tego powodu bardzo dumni! Odwiedzając inne stoiska zapoznaliśmy się z projektami pozostałych świetlic, a na zakończenie obejrzeliśmy bardzo ciekawy pokaz eksperymentów z ciekłym azotem.

Organizatorzy zadbali także o to, abyśmy nie byli głodni- każdy miał dostęp do bufetu z napojami, słodyczami i owocami, a na koniec obiadem. Dziękując nam za rok pracy projektowej Fundatorzy wręczyli świetlicom pamiątkowe dyplomy. To było miłe, mądre i ciekawe spotkanie!
Natomiast ja, odpowiedzialna za realizację projektu, dziękuję Rodzicom dzieci uczestniczących w projekcie za zaufanie i wsparcie, pani Ani Wawer za współpracę szczególnie w kwestiach finansowych, paniom Ani Bożęckiej i Iwonce Wójcik za całoroczne działania  na rzecz projektu i cenną pomoc, panu Wojtkowi za dowóz do Warszawy. Dziękuję Stowarzyszeniu "Taka Szkoła", współpraca z którym była czystą przyjemnością. Przypominam, że wszystkie te osoby, łącznie ze mną, pracowały społecznie, bez wynagrodzenia! Należy jeszcze dodać, że bardzo sympatycznie układała się także współpraca z pracownikiem biura promocji suskiego urzędu panem Marcinem Mądrym, który nie tylko służył radą i pomocą, ale na zakończenie przekazał nam różne materiały promujące Gminę Susz, które rozdaliśmy uczestnikom Festiwalu, dużo mówiąc o naszej Małej Ojczyźnie i reklamując jej uroki.

Projekt i Festiwal był więc nie tylko naukowy, ale dał nam także szansę na zaprezentowanie swojej Gminy. Pokazaliśmy na mapie Susz i Lubnowy, pochwaliliśmy się nową, dobrze działającą świetlicą, pokazaliśmy, że nawet w małych miejscowościach dzieją się fajne rzeczy, a co też ważne, poznała nas duża grupa ludzi z różnych stron Polski.

Byliśmy tam jedyną świetlicą z powiatu iławskiego, a więc i uroki całego regionu także zachwalaliśmy.