Jesteś tutaj

Gabriela Lichaczewska uzupełni Radę Miejską

W dniu 6 października br. w okręgu wyborczym, obejmującym miejscowości: Bałoszyce, Bałoszyce Małe, Jawty Wielkie, Wądoły, Wiśniówek i Żakowice, przeprowadzono wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Suszu. Z przewagą czterech głosów w wyborach zwyciężyła obecna sołtys Bałoszyc, Gabriela Lichaczewska.

Przeprowadzenie wyborów uzupełniających było konieczne z powodu śmierci w dniu 13 lipca br. radnego Ludomira Surówki. O zajęcie zwolnionego miejsca w Radzie Miejskiej ubiegało się w niedzielnych wyborach uzupełniających czworo kandydatów: Karolina Błędowska, Gabriela Lichaczewska, Józef Rzemieniewski i Grzegorz Urban.

W wyborach wzięło udział 356 mieszkańców, którzy oddali 351. ważnych głosów. Najwięcej - 109 - otrzymała Gabriela Lichaczewska, drugi wynik zanotował Grzegorz Urban (105 głosów), następny był Józef Rzemieniewski z 87 głosami i Karolina Błędowska, który zdobyła poparcie 50 osób.

W pierwszych słowach po podliczeniu głosów Gabriela Lichaczewska nie kryła radości. - Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy oddali na mnie swój głos. Doceniam zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyliście. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść oczekiwań mieszkańców naszego okręgu.

Gratulujemy Pani Gabrieli i życzmy owocnej pracy w Radzie Miejskiej!