Jesteś tutaj

"Gniew opanował Susz"

W dniu 18 maja 2016r. w hali sportowej CSiR w Suszu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych "SIATKARSKA MAJÓWKA". Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny, więc zastosowano system "każdy z każdym", a mecze toczyły się jednocześnie na dwóch boiskach.

W pierwszej kolejce na przeciw siebie stanęły Gimnazjum Gniew i Gimnazjum Susz. W tegorocznych pojedynkach (liga w Tczewie, turniej w Gniewie) to zawodniczki z Gniewa kończyły mecze zwycięstwem. I tak też było tym razem. Suszanki nie wykorzystały atutu swojego boiska, dopingu swoich kibiców, dwukrotnie tracąc serie punktów w końcówkach setów.

W drugim rozgrywanym jednocześnie meczu zmierzyły się reprezentantki gimnazjum nr 2 w Iławie oraz Gimnazjum Kisielice. Iławianki wygrały pewnie wykorzystując brak doświadczenia swoich przeciwniczek.

Gimnazjalistki z Kisielic nie załamały się jednak i w kolejnych meczach przeciwko swoim koleżankom z Susza i Gniewu zagrały śmielej, bardzo dobrze ustawiały się w obronie nie pozwalając piłce dotknąć parkietu. Kiedy nie popełniały własnych błędów toczyły wyrównaną rywalizację i mogły się pokusić o wygranie seta lub meczu w przypadku tie-breaka. Niestety oba mecze przegrały. Jednak wynik nie odzwierciedla ambitnej postawy na boisku.

Tie-break rozstrzygnął dopiero zwycięzcę w meczu Gniewu z Iławą. W pierwszym secie pewnie wygrały gniewianki (do 18), w drugim iławianki (do 19). W decydującej fazie trzeciego seta więcej zimnej krwi zachowały te pierwsze i odniosły zwycięstwo 16:14.

Po dwóch kolejkach gier Gniew miał 5 punków, Iława 4, Susz 3, Kisielice 0. O klasyfikacji końcowej zadecydować miała ostatnia kolejka, gdyż 3 drużyny miały szanse na zwycięstwo w turnieju.

Wszystko jednak rozstrzygnęło się już po pierwszych setach meczów: Gniew - Kisielice, Iława - Susz, które zakończyły się tym samym wynikiem 25:15 dla Gniewu i Iławy, które dzięki temu zapewniły sobie kolejno pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach. Tak samo zacięte były drugie sety. W konfrontacji suszanek i iławianek było blisko tie-breaka. Zawodniczki z Susza miały przewagę od początku seta, prowadziły 16:10, mimo to przegrały 20:25.

Wyniki meczów:

1. Gniew - Susz, 2-0 (25:22; 25:17)
2. Iława - Kisielice 2-0 (25:13; 25:11)
3. Gniew - Iława 2-1 (25:18; 19:25; 16:14)

4. Gimnazjum Kisielice

Podziękowania dla Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Suszu za opiekę medyczną, Aleksowi Cichockiemu i Mikołajowi Ryll za obsługę sędziowską, Wiktorii Kamińskiej, Pameli Witzke oraz Mateuszowi Rentkowskiemu za "obsługę tablicy wyników" oraz Katarzynie Latos za zdjęcia.

Turniej zorganizowany przy wsparciu CSiR w Suszu, Urzędu Miejskiego w Suszu oraz KS Tęcza Kamieniec.