Jesteś tutaj

Inwestujemy w wiejskie świetlice

W trzech wsiach Gminy Susz trwają prace przy budynkach świetlic wiejskich. W Olbrachtówku właściwie zakończyło się już docieplenie budynku, w Januszewie trwają wewnętrzne prace przy przebudowie świetlicy, a w Kamieńcu właśnie ruszyła budowa, w wyniku której za 10 miesięcy powstanie zupełnie nowy obiekt, który będzie służył wszystkim mieszkańcom sołectwa.

Rozpoczęta niedawno budowa nowej świetlicy wiejskiej w Kamieńcu  powinna zakończyć się do końca września 2018 roku. W ramach inwestycji powstanie budynek parterowy o powierzchni 229 metrów kw. Prace wykonuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych ASBUD Sp. z o.o. oraz LUXCOM Mariusz Ruczyński. Koszt inwestycji to 760 tysięcy złotych brutto.

W Januszewie świetlica wiejska już jest. Ale niebawem będzie bardziej funkcjonalna. W ramach kończącej się przebudowy obiektu istniejące pomieszczenia świetlicy zostały zmodernizowane. Ponadto dobudowano pomieszczenia zaplecza socjalno-sanitarnego o powierzchni 74 metrów kw. Inwestycję, której koszt to kwota 272 tysięcy złotych, wykonuje Zakład Usługowy „Muzeal” z Iławy.

Ten sam wykonawca wykonuje właśnie ostatnie, kosmetyczne już prace przy ociepleniu budynku świetlicy w Olbrachtówku. Izolacja termiczna objęła powierzchnię 284 metrów kw. Koszt to niespełna 55,5 tysiąca złotych.