Jesteś tutaj

Koronawirus- informacje dla Mieszkańców. Wizyty w UM tylko po umówieniu

[Edit: 23.03.2020]

Szanowni Mieszkańcy, w związku z ograniczoną indywidualną obsługą interesanta w suskich: Urzędzie Miejskim oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, informujemy, że wszelką korespondencję można umieszczać w skrzynce, znajdującej się na budynku Urzędu Miejskiego w Suszu, przy wejściu od strony parkingu.

 

---

Drodzy Mieszkańcy Gminy Susz,

w związku z ogłoszeniem przez Premiera Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju, Burmistrz Susza wprowadza od poniedziałku, 16 marca br. do odwołania, dodatkowe obostrzenia, dotyczące wizyt mieszkańców w suskim Urzędzie Miejskim oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Będą one możliwe tylko w nieodzownych sytuacjach i po wcześniejszym umówieniu się z urzędnikiem.

Czwartkowy apel władz Gminy Susz o ograniczenie wizyt w UM oraz M-GOPS w aktualnej, szybko zmieniającej się sytuacji, związanej z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa - COVID-19, już nie wystarczy. Zgodnie z wprowadzonymi wczoraj, najnowszymi decyzjami władz państwowych i służb sanitarnych, które znaleźć można tu https://www.gov.pl/web/koronawirus, w trosce o zdrowie mieszkańców Gminy Susz, od poniedziałku UM oraz M-GOPS bardzo ogranicza osobiste wizyty Gości.

Pojawienie się w placówkach przy ul. Wybickiego 6 możliwe będzie tylko po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym pracownikiem merytorycznym. W takiej sytuacji do UM wejdziemy wejściem od strony parkingu. Drzwi, po użyciu dzwonka, otworzy nam urzędnik. W innych sytuacjach, zarówno główne drzwi ratusza, wejście do M-GOPS, jak i tylne wejście do UM, będą w czasie pracy UM i M-GOPS, zamknięte. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Zamiast osobistych odwiedzin Burmistrz Susza zaleca załatwianie spraw z pracownikami obu instytucji drogą elektroniczną lub poprzez kontakt telefoniczny.

Informacje o tym, jak załatwiać sprawy urzędowe przez Internet, dostępne są tutaj: epuap.gov.pl/wps/portal. Zasady są proste – trzeba wypełnić krótki formularz rejestracyjny i założyć konto na ePUAP. Profil Zaufany to darmowe narzędzie umożliwiające m.in. składanie podpisu elektronicznego, dzięki któremu można załatwiać określone sprawy urzędowe online, bez wychodzenia z domu.

Numery telefonów do określonych referatów Urzędu Miejskiego w Suszu znajdują się na www.susz.pl, w zakładce „Kontakt”, znajdującej się na górnej belce strony.
Ogólne dane teleadresowe Urzędu Miejskiego:

tel.: 55 278 60 15, 55 278 79 99,
fax: 55 278 62 22,
e-mail: susz@susz.pl

Kontakt do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:
tel. (55) 278 79 95, 278 78 40,
fax. (55) 278 78 41,
e-mail: mgops@susz.pl

Kasa UM od poniedziałku będzie nieczynna. Prosimy o dokonywanie urzędowych opłat i uiszczanie podatków za pomocą przelewów lub wpłat w BS Susz.

Nr konta Urzędu Miejskiego w Suszu:
Bank Spółdzielczy w Suszu

Nr 92 8320 0005 0000 0114 2000 0220
Dla transakcji międzynarodowych
PL 92 8320 0005 0000 0114 2000 0220
UM w Suszu GBW Poznań
Swift code: GBWCPLPP

Numer konta UM w Suszu do wpłat należności za gospodarowanie odpadami komunalnymi - 89 8320 0005 0001 9903 2000 0290.

Tak, jak dotychczas, informacje dla Mieszkańców Gminy Susz na temat aktualnej sytuacji będziemy wciąż przekazywać na bieżąco za pośrednictwem strony www.susz.pl oraz profilu facebookowego: https://www.facebook.com/GminaSusz. Prosimy o śledzenie tych komunikatów. Ewentualne pytania prosimy kierować adres mailowy: susz@susz.pl.

Apelujemy także do Mieszkańców o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji  o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl,  gov.pl/koronawirus oraz dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.