Jesteś tutaj

MTB Susz 2017

 

W ostatnią niedzielę Susz ogarnęło rowerowe szaleństwo. W ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Wyścigu MTB Susz 2017, na ośmiu dystansach ścigała się rekordowa liczba 471 zawodników.

Zawody rozpoczęły się od wyścigu rodzinnego, którego trasa o długości 12 km wiodła wokół suskiego jeziora. Później na starcie pojawili rowerzyści rywalizujący na dystansach: mini (30 km) – tu wystartowała największa liczba zawodników – oraz mega (42 km) i giga (60 km). Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. Na dystansach 100, 200, 300 i 500 m wystartowało w sumie 56 dzieci, które mimo bardzo młodego wieku, również bardzo poważnie potraktowały zmagania sportowe. Na każdego z najmłodszych uczestników na mecie czekał słodki upominek.

W tym roku przygotowano nowe trasy wyścigów, które biegły częściowo przez leśne kompleksy, częściowo wzdłuż linii brzegowej jeziora Burgale oraz jeziora Suskiego. Z pewnością nie brakowało im uroku, co zgodnie podkreślali wszyscy uczestnicy niedzielnych zawodów. W sensie technicznym zawodnicy oceniali nowe trasy jako atrakcyjne i wymagające, co w przypadku zawodów MTB jest dużym komplementem. Podczas imprezy nie obyło się bez kilku małych kraks, jednak nie wydarzył się żadne poważny wypadek, a zdecydowana większości uczestników ukończyła zawody.

Podczas zmagań na najdłuższych dystansach pojawiły się niedogodności, na które organizator w czasie trwania wyścigów nie miał już wpływu. Niedociągnięcia te z pewnością nie powtórzą się w przyszłorocznej edycji imprezy. Niezmienna pozostała natomiast świetna atmosfera, panująca na starcie i trasach wyścigów oraz na zakończenie imprezy, którą tradycyjnie podsumował smaczny posiłek regeneracyjny, ciasto i dobre nagrody.

Szczególne podziękowania za przygotowanie tras organizatorzy kierują do  leśników z Nadleśnictwa Susz. Wyraz wdzięczności należą się również wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów - Epidemii Cyklozy, OSP, policji, SSX i wszystkim wolontariuszom, harcerzom oraz motocyklistom.

Więcej zdjęć z trasy wyścigu na facebookowej stronie MTB Susz - https://www.facebook.com/pg/MTBSusz/photos/?tab=album&album_id=1351234244974943