Jesteś tutaj

Na bogato, czyli CSiR podsumowało pierwsze półrocze 2019

Trwające kilka miesięcy rozgrywki III ligi siatkówki, Suskiej Ligi Futsalu, tenisa stołowego TOP 12 oraz Suskiej Ligi Siatkówki, a do tego kilka dużych imprez sportowych, turniej charytatywny, zorganizowany po raz pierwszy bieg przełajowy „Zasuwaj” z Susza do Iławy i kilka niespodzianek. W zorganizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku uczestniczyło około 2,5 tysiąca osób. Nie licząc członków 13 stałych sekcji, regularnie trenujących w CSiR.

Suskie Centrum Sportu i Rekreacji tradycyjnie już organizowało w pierwszej połowie 2019 roku zarówno duże, profesjonalne imprezy sportowe rangi Mistrzostw Polski (Susz Triathlon 2019 czy Zunifikowane Mistrzostwa Polski w Kickboxingu PFKB) oraz cieszące się sporą popularnością biegi okolicznościowe (bieg WOŚP, Tropem Wilczym). W kalendarzu CSiR znów nie zabrakło także mniejszych lokalnych wydarzeń, by wspomnieć Majowy Turniej Piłki Nożnej czy charytatywny turniej „Dla Kai”.

To właśnie w Suszu, oprócz działania kilkunastu sekcji sportowych, regularnie odbywają się również zajęcia nauki jazdy na BMX. To jedyna chyba w Polsce, prowadzona przez profesjonalistów, bezpłatna szkółka, organizowana na przystosowanym do tego, czteropoziomowym skateparku.

Kierowane przez Jarosława Piechotkę Centrum Sportu i Rekreacji nie zadowala się jednak wyłącznie powtarzaniem ubiegłorocznych planów. Przykładem pierwszy bieg przełajowy „Zasuwaj” z Susza do Iławy, przygotowany wspólnie przez trzy samorządy: Miasto Iława, Gmina Iława oraz Gmina Susz. Głównym organizatorem nowej, bardzo udanej imprezy biegowej, w której udział wzięło 115 osób, było suskie CSiR.

Nowością sportową w bieżącym roku było również otwarcie popularnej „klatki”, czy profesjonalnego zestawu Raptoring XL. Suska klatka to jedno z niewielu w Polsce urządzeń tego typu, otwartych dla wszystkich amatorów ćwiczeń siłowo-przeszkodowych, którzy chcą się przygotować do startu w zawodach OCR. Takich na przykład, jak czerwcowe Mistrzostwa Europy OCR w Gdyni, w którym wystąpiło dwóch reprezentantów sekcji Crossfit Team Susz przy CSiR: Mariusz Augustyniak i Darek Dalkiewicz.

Liczne wydarzenia pierwszego półrocza zdają się potwierdzać słowa dyrektora Piechotki, który sześć miesięcy temu, pytany o plany na 2019 rok, mówił: - Na pewno nie będzie nudy. W tym roku zorganizujemy i będziemy jeszcze bardziej rozwijać wszystkie znane już z poprzednich lat imprezy biegowe, lekkoatletyczne, kickbokserskie i tenisowe, na czele oczywiście z Susz Triathlon. A do sprawdzonych już formatów dołożymy kilka niespodzianek.

Drugą część roku CSiR rozpocznie również mocnym akcentem. Mowa o Night Run Susz – nocnym biegu na dystansie 10 km ulicami Susza i alejką nad Jeziorem Suskim, który odbędzie się 13 lipca. Chęć udziału w trzeciej już edycji imprezy zgłosiło prawie 400 osób. To rekord frekwencji tego biegu.

(ceo)