Jesteś tutaj

Nipkowie z nowym asfaltem

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w piatek 13 lipca, w dokonaniu uroczystego otwarcia w Nipkowie przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 1277N.

Prace w miejscowości Nipkowie objęły ułożenie na odcinku jezdni o długości  prawie 500 metrów, jednowarstwowej nakładki asfaltowej. Roboty wykonano w ramach tego samego zadania inwestycyjnego, które pozwoliło na przebudowę 850-metrowego fragmentu tej samej drogi z Jawt Wielkich w kierunku Susza. Prace na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie wykonało Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „STRZELBUD” Sp. z o.o. z Kwidzyna. Koszt robót to 2,15 miliona złotych. Część tej kwoty, w łącznej wysokości 950 tys. zł, pokryje Gmina Susz.

W piątkowym otwarciu zmodernizowanego odcinka drogi uczestniczyli: radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Marek Polański, Wicestarosta Stanisław Kastrau, Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski i jego zastępca Zdzisław Zdzichowski.   Na zaproszenie gospodarza uroczystości, sołtysa sołectwa Nipkowie Barbary Wierzbickiej-Sobocińskiej, pozytywnie odpowiedziało także troje radnych powiatowych: Grażyna Taborek, Regina Szpindler i Jarosław Piechotka, kilkoro radnych Rady Miejskiej w Suszu oraz sołtysów sołectw Gminy Susz, a także kilkudziesięciu mieszkańców Nipkowia.