Jesteś tutaj

Nowy kompleks sportowy służy już mieszkańcom

Boisko do piłki nożnej o wymiarach: 56 x 26 metrów, plac do gry w koszykówkę oraz boisko, którego można używać zamiennie do siatkówki i tenisa ziemnego – dziś oddano do użytku mieszkańców nowoczesny obiekt sportowy przy ul. Polnej.

Obiekt na oś Prabuckim to największy kompleks sportowy tego typu w Gminie Susz. Oprócz trzech niezależnych od siebie placów do gry obiekt posiada także parkingi i toalety, a całość terenu jest ogrodzona i oświetlona. Nowy zespół boisk odciąży oblegany orlik i zwiększy dostępność do profesjonalnych boisk dla wielu mieszkańców Susza, którzy chcą spędzać czas na sportowo. Z obiektu przy ul. Polnej będą również korzystać uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

To dlatego dziś, podczas ceremonii oddania boisk do użytku mieszkańców, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie Zespołu Szkół oraz Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski. W przekazaniu obiektu uczestniczyli również: Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, wicestarosta Stanisław Kastrau, radna Sejmiku Województwa Bernadeta Hordejuk, zastępca Burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowski oraz dyrektorzy suskich placówek: Zespołu Szkół  - Beata Szczepaniak-Furman i Centrum Sportu i Rekreacji - Jarosław Piechotka.

Oprócz części oficjalnej uczestnicy dzisiejszego otwarcia wypróbowali boiska przy ul. Polnej w praktyce. Był konkursów rzutów do kosza oraz kopnięcia piłki na boisku do piłki nożnej. A wszystko to w towarzystwie dzieci i młodzieży z Susza, której od dziś kompleks sportowy będzie przede wszystkim służył.

Warto przypomnieć, że Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało realizację tej inwestycji. Zawarta w lokalnym planie inwestycji budowa, której koszt przekroczył milion złotych, otrzymała ministerialne wsparcie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 536 tys. zł.