Jesteś tutaj

Pasowanie na czytelnika w szkole w Babiętach

Pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki, odbyło się w szkole w Babiętach 13 kwietnia. Głównym celem spotkania z pierwszoklasistami było zapoznanie ich ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki, aby mogły im posłużyć bardzo długo, a czego robić z nimi nie wolno.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy czwartej. Amelia Duszyńska, Nikola Kucharczyk, Wiktoria Barańska, Mikołaj Olszewski oraz Mateusz Kowalski zaprezentowali interpretację baśni „Kot w butach”. Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie klasy pierwszej mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą książek oraz wziąć udział w zagadkach o bajkach. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki do książek.

Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia. Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę szkolną.