Jesteś tutaj

Patriotyczny apel w SP w Babiętach

„Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień." 

                                                                                                       Józef Piłsudski

                               

Dzień 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.


W tym wyjątkowym dniu Szkołę Podstawową w Babiętach odwiedziły radne Rady Miejskiej w Suszu: Krystyna Maksimik i Gabriela Lichaczewska oraz rodzice uczących się tu uczniów. Panie radne i rodzice, wraz z całą społecznością szkolną wzięły udział w organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Szkoła dla hymnu". O godzinie 11:11 pracownicy SP w Babiętach, uczniowie oraz zebrani na hali sportowej goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski.


"Niepodległość - trudne słowo. Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu? Kto mi wytłumaczy? Tak, to słowo - bardzo ważne." Tymi słowami rozpoczęła się cześć artystyczna obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klas 4-8 przypomnieli historię z roku 1918. Wspomnieli walkę z zaborcami, formowanie się Legionów Piłsudskiego. Swoim pięknym śpiewem patriotycznych piosenek złapali za serca wszystkich obecnych na apelu.

Była to niezwykła i najlepsza lekcja współczesnego patriotyzmu.