Jesteś tutaj

Pierwszy dzień wiosny w SP Babięty

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała. A do życia powolutku budzi się przyroda cała” (Tadeusz Boy – Żeleński). Mimo ciągłych mrozów za oknem i padającego śniegu, te słowa polskiego poety przyświecały uczniom i nauczycielom 21 marca. Szkoła kolorowo i ekologicznie obchodziła pierwszy dzień wiosny.

Zaczęło się od aerobiku, który poprowadziła Zuzanna Chojnowska. Wymachy, skłony i podskoki wprowadziły luźną i radosną atmosferę. Następnie przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy i odpowiedzenie na pytanie: „Dlaczego akurat ten dzień jest początkiem zielonej pory roku?”. Wszyscy mieli okazję na żywo zobaczyć model obiegu Ziemi wokół Słońca. Po tej zabawie, każdy będzie znał takie pojęcia jak: równonoc, zwrotnik czy równoleżnik.

Ważnym wydarzeniem było przybycie marzanny. U nas wystąpiła w wersji ekologicznej. Dzieci z przedszkola i młodszych klas musiały posegregować rzeczy, z których została ona wykonana. Wszyscy poradzili sobie doskonale z zadaniem. Uczniowie znają się na segregacji śmieci. Kolejnym punktem było przypomnienie, jak nieść pierwszą pomoc. Zainteresowani byli szczególnie uczniowie klas I - III. Jednak starsi wykazali się również niemałą wiedzą
i wykonywali resuscytację bez pomocy instruktorów.

Na zakończenie dzieci wraz z opiekunami opuściły mury szkoły w poszukiwaniu wiosny. Niestety jej oznak próżno było szukać. Przysłowie: „W marcu jak w garncu” w tym roku okazało się prawdziwe. Wiosno przybywaj!