Jesteś tutaj

Po 32 latach znów dachówka na Szkole Podstawowej

Szkoła Podstawowa powita nowy rok szkolny z nowym dachem z dachówki na budynku nr 1. Przeprowadzona w czasie wakacji na zlecenie Gminy Susz inwestycja przywróciła stan dachu obiektu sprzed pożaru, który wydarzył się w 1986 roku.

Po pożarze na dachu budynku nr 1 Szkoły Podstawowej w Suszu na ponad 30 lat lat pojawiło się zadaszenie z blachy falistej. Dopiero w tym roku, podczas wakacji, wymienioną ją na dachówkę. Tym samym dziś dach głównego budynku suskiej podstawówki znów wygląda jak sprzed pożaru.

Wykonane na zlecenie Gminy Susz i sfinansowane przez samorząd w całości prace objęły zadaszenie o powierzchni 750 m2. Koszt robót to prawie 300 tysięcy złotych. Wykonał je Zakład Ogólnobudowlany „Profil Dach” Marek Bogdanowicz z Mikołajek Pomorskich..

Przy okazji warto wspomnieć, że również obiekt Przedszkola w Suszu zyskał w wakacje. Wykonano tam przebudowę placu przy przedszkolu, w ramach której na powierzchni ponad 900 m2 ułożono plac z kostki brukowej. Wykonawcą była firma Tenor Budowa i utrzymanie dróg i ulic Jerzy Kaca. Koszt prac to prawie 177 tysięcy złotych.