Jesteś tutaj

Różnorodne zajęcia podczas ferii w Suskim Ośrodku Kultury

W SOK w trakcie dwóch tygodni ferii zimowych codziennie odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży, który cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem odpoczywających od szkoły uczniów. W wspólnych zabawach, prowadzonych przez Paulinę Korwek, uczestniczyło zwykle kilkadziesiąt dzieci z Susza i okolic.

Oferta zajęciowa w trakcie ferii była bardzo różnorodna, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Codziennie organizowane były zajęcia plastyczne z użyciem najróżniejszych materiałów i technik oraz warsztaty artystyczne, np. laboratorium mydełek. Każdego dnia odbywały się również zajęcia muzyczne, w trakcie których dzieci mogły uczestniczyć w lekcji śpiewu i nauki gry na instrumentach muzycznych, karaoke i zajęcia taneczne.

Organizowano także warsztaty kulinarne, oraz zajęcia z grami planszowymi w roli głównej, podczas których dzieci mogły wybierać z pośród kilkuset dostępnych gier.

W pierwszym tygodniu ferii odbyła się „Noc w Suskim Ośrodku Kultury” z wieczorem filmowym, zajęciami plastycznymi i grami planszowymi. We współpracy z Panią Aliną Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, Susz włączył się w ogólnopolską akcję „Zimowe Ptakoliczenie". Dzieci mogły obejrzeć specjalną prezentację ptakach, a następnie udać się z lornetkami na spacer w poszukiwaniu i liczeniu ptaków. Po spacerze odbył się grill pod siedzibą SOK.

W drugim tygodniu, oprócz zajęć, zorganizowana została również edukacyjna wycieczka do Warszawy. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali m.in Pałac Kultury, wystawę anatomiczną Body Worlds, galerię figur stalowych, wystawę pająków, muzeum domków dla lalek, muzeum ewolucji z kośćmi dinozaurów. Uczestniczyli także w spektaklu teatralnym i eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik.