Jesteś tutaj

Ruszyła przebudowa drogi w Adamowie

Mimo kończącego się roku, inwestycje na terenie Gminy Susz wciąż są realizowane. W Adamowie rozpoczyna się właśnie dwuletnia inwestycja przebudowy głównej drogi tej miejscowości.

Adamowo to wieś, znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Susza. Miejscowość w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija, a na znajdujących się przy Jeziorze Suskim działkach budowlanych systematycznie powstają kolejne budynki jednorodzinne.

Gruntowy obecnie trakt główny w Adamowie w przyszłym roku zastąpi droga z nawierzchnią asfaltową oraz zjazdami i chodnikiem z kostki betonowej. Jezdnia na długości 1200 metrów będzie miała szerokość 5 metrów, a chodnik – 1,5 metra. Inwestycja została podzielona na dwa etapy: najpierw zostaną wykonane podbudowy, a także prace ziemne, w tym usunięcie kolizji energetycznych i telekomunikacyjnych oraz rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. Etap drugi to właściwa budowa jezdni, zjazdów i chodników.

Roboty drogowe wykonuje, wyłoniona w przetargu, firma „Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „STRZELBUD”  sp. z o.o.”. Koszt inwestycji to prawie 2 mln 750 tys. zł.