Jesteś tutaj

SOK sprawdził się też jako kino

Projekcja francuskiego dramatu „Ocalić i zginąć” oraz Przegląd Piosenki Biesiadnej i Ludowej odbyły się w długi weekend majowy w Suskim Ośrodku Kultury.

Do organizowanych w ostatnim czasie w SOK koncertów, wystaw i prelekcji dołączyła nowa forma wydarzenia kulturalnego. Mowa o seansie filmowym, który zorganizowano w nowym obiekcie w dniu 1. maja. Na dużym przenośnym ekranie w sali widowiskowej ośrodka, kilkudziesięciu widzów obejrzało film „Ocalić i zginąć” w reżyserii Frédérica Telliera.

– Staramy się na różne sposoby  wykorzystywać nowoczesny obiekt Suskiego Ośrodka Kultury i przedstawiać mieszkańcom nowe propozycje kulturalne. Kino w SOK zorganizowaliśmy po raz pierwszy i z pewnością nie po raz ostatni. Będą kolejne projekcje filmowe, bo pomysł spotkał się ze sporym zainteresowaniem suszan – mówi dyrektor SOK Czesław Radzicki.

Dwa dni później, 3 maja w obiekcie przy ul. Wybickiego 10 odbył się również Przegląd Piosenki Biesiadnej i Ludowej. W organizowanej już po raz czwarty w naszym mieście imprezie wystąpiły zespoły: „Sami swoi” z Mszanowa, „Powiślanki” z Kwidzyna, „Cyganeczki” z Cygan, „Pokolenia z Gietrzwałdu. Gospodarzem przeglądu był zespół „Suse”, reprezentujący Gminę Susz. Występy muzyczno-wokalne obywały się przy pełnej widowni żywo reagujących na znane melodie mieszkańców Susza i okolic.

Wiecej zdjęć z Przeglądu Piosenki Biesiadnej i Ludowej znajdą Państwo na https://www.facebook.com/pg/SOKSusz/photos/?tab=album&album_id=2200522993334428&__tn__=-UC-R