Jesteś tutaj

Sportowo i charytatywnie. W niedzielę w Suszu znów się będzie działo!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Susz do aktywnego uczestnictwa w zaplanowanych na najbliższą niedzielę w hali CSiR i jej okolicach, imprezach – zakończeniu drugiej edycji biegu przełajowego „Zasuwaj” z Iławy do Susza oraz całodniowej imprezie charytatywnej „Pomóżmy Nikodemowi!”.

Celem imprezy jest pomoc Nikodemowi Ziętarskiemu, mieszkańcowi Susza, który urodził się 2 stycznia 2020 roku. Maluszek cierpi na bardzo poważną wadą serca - zespół Fallota z brakiem zastawki płucnej. Obecnie oczekuje na termin skomplikowanej operacji ratującej życie. Wspomóżmy Nikodema oraz jego rodziców Martę i Macieja w walce z chorobą! Zebrane podczas wydarzenia pieniądze zostaną wykorzystane na wizyty u specjalistów, rehabilitację oraz opłacenie wszystkich kosztów związanych z leczeniem maluszka.

W akcję pomocy dla Nikodema zaangażowało się wiele osób i suskich instytucji. Dzięki ich współdziałaniu podczas niedzielnej imprezy pod hasłem „Pomóżmy Nikodemowi!” czeka nas wiele atrakcji. To m.in.: turniej siatkówki drużyn mieszanych (min. 3 kobiety), kiermasz ciast, loteria fantowa, licytacja voucherów oraz gadżetów, malowanie twarzy i wiele innych. Od godziny 18:00 planowana jest dyskoteka z zespołem Sonus. Serdecznie zapraszamy do hali CSiR już od godz. 9.00. Program imprezy znajduje się na plakacie poniżej.

W najbliższą niedzielę okolice hali CSiR będą również miejscem zakończenia biegu przełajowego „Zasuwaj” na trasie Iława – Susz. Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej edycji tej imprezy (start w Suszu, meta w Iławie), 23 lutego br. bieg na dystansie 27 kilometrów odbędzie się po raz drugi, tym razem w odwrotnym kierunku. Imprezę organizują połączone siły czterech samorządów: Powiatu Iławskiego, miasta Iława, Gminy Iława i Gminy Susz. Zapraszamy do kibicowania podczas finiszu uczestnikom biegowej rywalizacji, wśród których nie zabraknie mieszkańców naszej gminy. 

Więcej informacji na temat „Zasuwaj” znajduje się na stronie Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu - http://csir.susz.pl/zasuwaj-bieg-przelajowy/618-zasuwaj-vol-2-juz-w-najblizsza-niedziele-wszystko-co-musisz-wiedziec