Jesteś tutaj

Stowarzyszenie Dzieci Wojny zaprasza

Iławski odział terenowy Warmińsko - Mazurskiego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny 1939 – 1945 zaprasza chętnych do wstąpienia do stowarzyszenia na spotkanie, które odbędzie się w dniu 8 lutego 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Suszu. Początek spotkania o godz. 14.00.

Warmińsko - Mazurskie Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny powstało w 2000 roku. Celem organizacji jest integracja wszystkich polskich małoletnich ofiar II wojny światowej i doraźna pomoc osobom najuboższym z tego środowiska. Polskie małoletnie ofiary wojny, to osoby, które do dnia 08 maja 1945 r. nie ukończyły 18 lat i jako niepełnoletnie dzieci były niewinnymi ofiarami zbrodniczej napaści na Polskę hitlerowskich Niemiec i Związku Sowieckiego w 1939 roku.

Wszystkie osoby z terenu Gminy Susz, spełniające powyższe kryterium, zapraszamy na spotkanie w Urzędzie Miejskim w Suszu, podczas którego przedstawiony zostanie statut stowarzyszenia. W planach organizatorów jest również dyskusja na temat zakresu i sposobów działalności organizacji.