Jesteś tutaj

Suska Liga Futsalu na ostatniej prostej

Wczoraj w hali CSiR odbyły się druga seria półfinałów SLF. Kibice, którzy licznie zapełnili suski obiekt, z pewnością nie żałują, bo mecze, rozegrane w ramach przedostatniej kolejki suskiej ligi stały na wysokim poziomie i obfitowały w emocje. Aż trzy z ośmiu spotkań zakończyły się dogrywką.

Najbardziej emocjonujące były mecze o miejsca 1 - 4. W pierwszym z nich drużyna Gajerka zmierzyła się z zespołem Auto Handel Trans Cars. Początek meczu to przewaga AH Trans Cars, udokumentowana bramką na 1-0. Po przerwie Gajerek wyrównał po bramce Krzysztofa Paczkowskiego. „Zmotoryzowani”, mając w składzie kilku zawodników z III ligi, próbowali robić wszystko, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wtedy potężnym strzałem popisał się Paweł Kuchnik z Gajerka, który umieścił piłkę w samym okienku bramki przeciwnika i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka sekund później jednak ten sam zawodnik, celebrując zdobycie gola, pozwolił sobie na niesportowy gest, którego efektem była czerwona kartka i osłabienie swojej drużyny. W ciągu pozostałych dwóch minut efektywnego czasu gry drużyna z Iławy z poświęceniem broniła wyniku przed nacierającym z przewagą jednego zawodnika zespołem AH Trans Cars.  Mimo kilku „gorących” sytuacji podbramkowych rezultat spotkanie nie uległ już zmianie.

W drugim meczu o podium zespołów Auto Handel Paszynin zmierzył się z drużyna United Chicken. Szybko strzelona przez Pawła Bieńkowskiego bramka dla AH Paszynin spowodowała, że suszanie spokojnie kontrolowali wydarzenia boiskowe, zwiększając prowadzeni do stanu 4-1. Trzybramkowa przewaga uśpiła AH Paszynin, tymczasem ambitna ekipa United Chicken nie zamierzała oddać meczu bez walki. Nie mając nic do stracenia „goniła” wynik, strzelając kolejne bramki i na minutę przed końcem udało im się wyrównać. Dogrywka była już bardziej wyrównana, ale ostateczny cios zadali zawodnicy United Chicken, sprawiając niespodziankę i awansując do finału SLF.

Mecze finałowe Suskiej Ligi Futsalu odbędą się w sobotę 3 lutego w hali CSiR. Początek gier wyjątkowo dopiero od godz. 15: 00. Zapraszamy wszystkich kibiców!