Jesteś tutaj

Suska planeta młodej energii

Jedna z trzech nagród głównych dla klasy II B oraz miejsce w dziesiątce wyróżnionych dla III B – tak wspaniale wygląda dorobek uczniów suskiej Szkoły Podstawowej w tegorocznym ogólnopolskim konkursie „Planeta Energii”! Dziś organizatorzy akcji, na czele z jej ambasadorem, dr Tomaszem Rożkiem, odwiedzili Susz, aby pogratulować dzieciom i wręczyć im specjalne nagrody.

„Planeta Energii” to autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z prądu. W ramach programu dzieci dowiadują się, czym jest prąd, skąd się bierze i jakie są źródła energii.

Zorganizowany po raz kolejny w ramach programu, otwarty konkurs dla klas I-III szkół podstawowych cieszył się w tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Wpływ na to miały zapewne atrakcyjne nagrody. Każda z grup laureatów mogła liczyć na czek na 10 tys. zł oraz zestawy klocków edukacyjnych dla każdego ucznia, a każdy z wyróżnionych klas - czek na 2 tys. zł oraz książki edukacyjne z autografem ambasadora akcji, dziennikarza naukowego Tomasz Rożka, dla każdego ucznia.

Spośród kilkuset grup, które wysłały, przygotowane w różnorodnych formach, prace konkursowe, znalazły się dwa zespoły uczniów suskiej podstawówki. Dzieci z klasy II B pod opieką pani Katarzyny Prus przygotowały trzy prace: książkę interaktywną, filmowe nagranie piosenki, śpiewanej przez uczennice oraz quiz na bazie aplikacji Kahoot. Z kolei pani Anna Zdziebłowska z uczniami klasy III B zgłosiła do konkursu pomysł na grę sensoryczną.

Wyniki konkursu jury pod przewodnictwem Tomasz Rożka ogłosiło 1 czerwca. Suska szkoła znalazła się zarówno wśród trzech głównych laureatów (klasa II B), jak i wśród 10 zespołów, które uhonorowano specjalnym wyróżnieniem (klasa III B). W tym miejscu warto podkreślić, że jedna z nagród głównych trafia do Susza już po raz trzeci i po raz trzeci nagrodzeni zostają podopieczni pani Katarzyny Prus.

Do trzech najlepszych placówek organizatorzy postanowili przyjechać osobiście. Dziś zawitali do Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu, gdzie odbyła się bardzo miła uroczystość. W towarzystwie dyrektor szkoły Jolanty Gierynowicz oraz zastępcy Burmistrza Susza Zdzisława Zdzichowskiego, uczniowie z emocjami oczekiwali na znanego z telewizyjnego ekranu Tomasza Rożka i nie zawiedli się. Prowadzący m.in. program „Sonda 2” okazał się bardzo sympatyczny. Serdecznie gratulował suskim uczniom osiągnięć w konkursie, dziękował za pasję i zaangażowanie nauczycielom klas II B i III B, a na zakończenie spotkania wręczył dzieciom nagrody. Podczas wspólnego spotkania nie zabrakło prezentacji nagrodzonych prac konkursowych, występów dzieci oraz wspólnego rozwiązania quizu na bazie aplikacji Kahoot (w którym pierwsze miejsce zajęli uczniowie, przed doktorem fizyki).

Serdecznie gratulujemy suskim uczniom i ich pedagogom!