Jesteś tutaj

Susz ma strzelnicę sportową!

Ogromne zainteresowanie mieszkańców Susza towarzyszyło otwarciu suskiej strzelnicy sportowej "Sokółka", które odbyło się 24 sierpnia przy ul. Leśnej.

Inicjatorzy uruchomienia nowego obiektu sportowego na mapie naszego miasta to Strzelecki Klub Sportowy TIG oraz władze Gminy Susz. Strzelnica stwarza możliwość używania broni sportowej, myśliwskiej i bojowej. Maksymalny dystans długości osi strzeleckiej to 370 metrów. To trzecia w naszym województwie ponad 300-metrowa strzelnica sportowa.

Już uroczystość jej otwarcia była dla licznie zebranych mieszkańców Susza pierwszy praktycznym sprawdzianem obiektu. Po krótkiej części oficjalnej, zawierającej wystąpienia Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego i prezesa Strzeleckiego Klubu Sportowego TIG Waldemara Oscheji oraz przecięcie wstęgi, przy ul. Leśnej zabrzmiały echa wystrzałów.

W pierwszej kolejności stanowisko strzelnicze przetestowali Burmistrz Susza oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu Stanisław Blonkowski. Po nich  broń, pod nadzorem instruktorów z SKS TIG trafiała do chętnych, dorosłych mieszkańców Susza. Z kolei dzieci próbowali swoich sił w strzelaniu z łuków i na strzelnicy dla dzieci "NERF”.

Kolejna okazja do sprawdzenia suskiej strzelnicy nadarzy się już 8 września, kiedy to SKS TIG organizuje pierwsze zawody strzeleckie na nowym obiekcie. Już teraz serdecznie zapraszamy.