Jesteś tutaj

Suszanin podwójnym mistrzem Polski weteranów

 

Dwa złote krążki i jeden srebrny z odbywających się w pierwszych dniach lipca w Krakowie 27. Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce przywiózł do Susza pan Andrzej Szysler. Nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkól w Suszu i trener sekcji lekkiej atletyki przy CSiR Susz zdominował krajowa konkurencję w kategorii wiekowej 60-64 lata na dystansach 400 i 1500 metrów. Wywalczył także wicemistrzostwo Polski na 2000 metrów z przeszkodami.

Zdobyte na w Krakowie medale uzupełniają spora kolekcję wyróżnień zdobytych przez pana Andrzeja w tym roku. To między innymi  dwa tytuły halowego  Mistrza Polski  na dystansach 400 i 800 metrów, zdobyte w lutym tego roku w Toruniu

-  Był, to mój pierwszy start w życiu na MP Weteranów na stadionie otwartym, także w biegu na 2 km z przeszkodami.  Od mojego ostatniego startu na podobnym dystansie na stadionie otwartym minęło aż 41 lat! Wtedy  jako junior, trenujący w Klubie Sportowym "Nadwiślanin" Kwidzyn, ustanowiłem w Sopocie swój rekord życiowy na 1500 metrów. Wynik z tego roku też jest dla mnie rekordem życiowym, a w przeliczeniu kalkulatorem wiekowym daje dobry wynik seniorski – mówi Andrzej Szysler.

I dodaje: - Moje wyniki oraz fakt, że wróciłem do biegania w wieku 55 lat, po 17 latach przerwy od systematycznego treningu sa najlepszym potwierdzeniem, że wszystko jest kwestia odpowiedniego nastawienia, a rozwijać swoją pasję biegową i ustanawiać rekordy można w każdym wieku.

Serdecznie gratulujemy!