Jesteś tutaj

Trzy dni pełne emocji, czyli Susz Triathlon 2019 za nami!

To była 28. edycja  zawodów w stolicy polskiego triathlonu, po raz kolejny z Mistrzostwami Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim. Susz znów nie zawiódł, zdobywając serca zawodników i Gości imprezy wyśmienitą organizacją zawodów, niepowtarzalną atmosferą tworzoną przez wolontariuszy i mieszkańców Gminy Susz oraz świetnymi koncertami plenerowymi w wykonaniu zespołu Kult i Eweliny Lisowskiej.

Susz Triathlon 2019 rozpoczął się w piątek, 21 czerwca o godz. 14.00 targami EXPO oraz otwarciem Biura Zawodów, w którym uczestnicy sobotnich zawodów pobierali pakiety startowe. O godz. 19.00 i 19.30 odbyły się odprawy techniczne dla uczestników Mistrzostw Polski Age Group oraz Elity. Pierwszy, organizacyjny dzień imprezy zakończył bardzo dobry, dwuipółgodzinny koncert zespołu Kult, który zgromadził na Plaży Miejskiej prawdziwe tłumy widzów.

Sobota była pierwszy dniem startów. Najpierw odbyły się wyścigi aquathlonowe dla dzieci (10–13 lat) oraz młodzików (14-15 oraz 16–17 lat). Następnie w centralnym punkcie miasteczka zawodów nastąpiło uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim, w którym udział wzięli przedstawiciele władz Gminy Susz, członkowie zarządu Polskiego Związku Triathlonu oraz organizatorzy, sędziowie, wolontariusze i kibice Susz Triathlon 2019.

Jako pierwsze na linii startu MP Elity pojawiły się kobiety. Dobry, mocny i pełen emocji wyścig ostatecznie zakończył się zwycięstwem Alicji Ulatowskiej, która pokusiła się o udany rewanż i inaczej niż w 2018 roku w Suszu, odparła na etapie biegowym ataki Marty Łagownik, ubiegłorocznej mistrzyni Polski. Wśród ELITY mężczyzn triumfował Michał Oliwa, który obronił tytuł wywalczony na tej samej rasie w ubiegłym roku. Zmagania najlepszych polskich sprinterów rozpaliły emocje sportowe wśród kibiców, którzy bardzo aktywnie dopingowali zarówno starty Elity, jak i następujące po niej, zawody MP Age Group, w których we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 446 zawodniczek i zawodników. Pełen wrażeń sportowych sobotni dzień zakończyły: ceremonia dekoracji zwycięzców rozegranych wyścigów oraz energetyczny koncert Eweliny Lisowskiej.

Niedziela to start na dystansie ½ IM oraz MP sztafet MIX na dystansie sprinterskim. W tym ostatnim wyścigu zwyciężyła sztafeta AZS AWF Katowice I w składzie: Paulina Klimas, Tomasz Brembor, Paulina Kotfica i Michał Oliwa.

Zmagania na „połówce”, wspomagane aktywnym dopingiem w dziewięciu Strefach Kibica, zorganizowanych na trasie kolarskiej, zakończyły się ostatecznie zwycięstwem Ewy Komander wśród kobiet i Białorusina Aliaksandra Vasilevicha wśród mężczyzn. W ramach ½ Im rozegrano w Suszu również II Mistrzostwa Polski Policji, w których udział wzięło 31 zawodników. Triumfował tu Marek Kowalczyk z Bydgoszczy. Dekoracja zwycięzców niedzielnych rywalizacji zakończyła Susz Triathlon 2019

Imprezę, podobnie jak rok temu, poprowadzili: Jerzy Górki i Jakub Graczykowski. W stolicy polskiego triathlonu nie zabrakło także znanych medialnie: Macieja Dowbora (start  MP Age Group) i Łukasza Grassa, który w sobotę na żywo relacjonował MIstrzostwa Polski dla portalu Akademia Triathlonu, a w niedzielę z powodzeniem wystartował w 1/2 IM. Specjalne zaproszenie organizatrów przyjął również MKON Marcin Konieczny, mistrz świata Ironman AG z 2017 roku.

Dziękujemy zawodnikom i wszystkim Gościom Susz Triathlon 2019. Dziękujemy za Waszą pasję i sportowe emocje, którymi nas obdarowaliście w ciągu tego weekendu. Do zobaczenia za rok!

Serdeczne podziękowania kierujemy też do każdej osoby, która wsparła organizację 28-ych już suskich zawodów triathlonowych - wolontariuszy, sędziów, służb mundurowych i technicznych, pracowników CSiR, ZUK, SOK i ratusza, na czele z władzami Gminy Susz oraz dyrektorem Susz Triathlon - Jarosławem Piechotką. Wielkie, wielkie ukłony także dla naszych mieszkańców, którzy po raz kolejny pokazali, gdzie jest stolica polskiego triathlonu i jak wspaniała panuje w niej atmosfera.

Wszystkie wyniki Susz Triathlon 2019:
Aquathlon 10-13 lat, Aquathlon 14-15 lat, 16-17 lat:
https://wyniki.datasport.pl/results2966/

MP Age Group, MP Elity Kobiety, MP Elity Mężczyzn:
https://wyniki.datasport.pl/results2967/

1/2 IM, MP Sztafet MIX:
https://wyniki.datasport.pl/results2968/

Więcej zdjęć niebawem