Jesteś tutaj

Uczniowie z Babięt w finale projektu „Zbieraj z klasą”

Ziemię mamy jedną i musimy o nią dbać, byśmy my i nasze dzieci bezpiecznie mogli żyć. Wiedzą o tym uczniowie, toteż w bieżącym roku szkolnym mocno zaangażowali się w zbiórkę baterii oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego, biorąc udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego, edukacyjno – ekologicznego projektu „Zbieraj z klasą”. Jego organizatorem była Europejska Platforma Recyklingu, a operatorem Remondis Electrorecyckling.

Finał projektu odbył się w Warszawie na Stadionie Legii, a jego uczestnikami, w nagrodę za zebranie bardzo dużej ilości elektrośmieci, byli uczniowie nasze szkoły. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. W wielkim show wystąpili: Mariusz Totoszko, Justyna Tomańska Konrad „Kony” Czarkowski oraz gość specjalny – idolka dzieci i młodzieży – Honorata Skarbek „Honey”. Nie obyło się oczywiście bez polowania na autografy, występów dzieci na scenie i innych atrakcji, jak zdjęcia dzieci z ekorobotem „Paluszkiem” – maskotką projektu, artystami i innymi muppetami, biorącymi udział w widowisku (m.in. księżniczka Elsa, bałwanek Olaf, Król Julian).

Po koncercie uczniowie pod opieką przewodnika i misia Kazika udali się na wycieczkę po Stadionie Legii. Mogli obejrzeć go „od kuchni”: strefę ustawiania, salę transmisji dziennikarzy, ławki rezerwowych, galerię trenerów i zawodników, gabinety masażu, itd. Nie obyło się bez wizyty w Muzeum Legii. Przy okazji chłopcy sprawdzili swoją wiedzę o Legii Warszawa. 

Zainteresowanie wzbudził również Sports Bar & Restaurant „Łazienkowska 3”, gdzie uczestnicy wycieczki spożyli posiłek. 

Po takich doznaniach na pewno wzrośnie apetyt na osiągnięcie w przyszłym roku jeszcze większego sukcesu, przez co nasza Ziemia będzie czysta i nadal piękna, a my będziemy żyć bezpiecznie, zdrowo i świadomie.