Jesteś tutaj

Unia Susz wiceliderem w IV lidze

Klub Sportowy Unia Susz doskonale radzi sobie w rozgrywkach IV Ligi Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W minioną sobotę piłkarze Unii pokonali na własnym boisku drużynę z Janowca Kościelnego 4-0. Po tym zwycięstwie Unia Susz zajmuje drugie miejsce w lidze z identycznym dorobkiem punktowym co zajmujący pierwsze miejsce Stomil II Olsztyn.

Poniżej relacja zamieszczona na stronie internetowej Unii Susz.
"Pierwsze minuty spotkania to akcje gości, którzy chcieli dobrze wejść w ten mecz i już w 16 min po akcji zawodników z Janowca Kościelnego jeden z nich otrzymał piłkę w polu karnym i z czystej sytuacji trafia w słupek. Po tej akcji do gry wzięli się nasi zawodnicy czego efektem w 19 min była bramka zdobyta przez Aleksander Kowalczyk, kiedy to Sz. Hanas podawał na długi słupek a tam nie kryty Olek dopełnia formalności i mamy 1-0. Nie minęły 2 min i kopia pierwszej akcji Szymon biegnie do końcowej linii podaje w pole karne, a tam z najbliżej odległości strzela swoją drugą bramkę A. Kowalczyk. W 28 min indywidualna akcja Sz. Hanasa obrońcy myśleli, że poda kolejną piłkę, a tym czasem decyduje się z dość sporego kąta na strzał nie dając bramkarzowi jakichkolwiek szans na obronę tego uderzenia i po ok 30 min mamy już 3-0.

Unia nie cofnęła się na swoją połowę i dążyła do kolejnych sytuacji bramkowych i w 39 min jest okazja na 4 gola. W polu karnym zostaje faulowany M. Karczewski i sędzia nie miał wątpliwości i dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi A. Kowalczyk i z dużym szczęściem strzela bramkę na 4-0.

W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany goście chcieli szybko zdobyć bramkę i w 55 min po błędzie naszej obrony zawodnik gości wychodzi sam na sam z bramkarzem jednak piłka trafia w słupek i wychodzi poza boisko. W kolejnych minutach swoje szanse mieli jeszcze Aleksander Kowalczyk oraz K. Meler, który wszedł parę minut wcześniej. W 81 min Unia wykonuje szybko rzut wolny obrona gości nie była na to przygotowana piłkę dostaję Rafał Strączek strzela niestety piłka ociera się o poprzeczkę. W samej końcówce Unia mogła strzelić piątego gola  kiedy to K. Staniec, który popisał się przytomnością i podał świetną piłkę do wbiegającego Rafała, który nie zastanawiając się strzela jednak bramkarz Orła wybija piłka na rzut rożny. Chwilę później sędzia kończy to spotkanie..."

Kolejny mecz Unia rozegra na wyjeździe z drużyną Błękitni Orneta. Mecz odbędzie się 05.09.2015r. (sobota) o godz. 16:00.

Amex-Bączek Unia Susz - Orzeł Janowiec Kościelny 4:0 (4:0)
Bramki: 19', 21', 39'(k) A. Kowalczyk, 28' Sz. Hanas

Widzów: ok 250

Sędziowie: W. Krztoń (sędzia główny), G. Lemański (asystent), P. Aptowicz (asystent)

Obserwator: G. Zakrzewski

Skład Unii: K. Jędrzejewski, T. Rakowski, M. Wiśniewski, R. Krause, A. Laskowski, Sz. Hanas (70' K. Staniec), S. Maśka (76' R. Strączek), J. Górski, A. Kowalczyk (60' K. Meler), B. Wacławski (65' D. Laskowski), M. Karczewski.
Rezerwowi: P. Puwalski, K. Meler, K. Staniec, D. Laskowski, R. Strączek, P. Olszewski.

Skład Orła: Ł. Radzikowski, P. Szypulski, R. Pokrzywnicki, J. Rogowski, K. Rutkowski, D. Kolankowski, M. Czaplicki, D. Szypulski, B. Szczypiński, G. Mróz, P. Małecki.
Rezerwowi: R. Kuczyński, K. Rama, A. Wąsowski, M. Lewikowski, D. Kwiecień, S. Szczypiński.