Jesteś tutaj

W SOK w czasie ferii nie było ani chwili nudy!

Suski Ośrodek Kultury przez cały okres ferii zimowych zrealizował bogatą ofertę zajęć dla wszystkich chętnych. Każdego dnia roboczego, przez około 5 godzin dziennie dzieci mogły uczestniczyć w licznych zajęciach plastycznych,  muzycznych i artystycznych, bawić się klockami, grać w planszówki i tańczyć na dyskotekach. Wszystkie zajęcia były bezpłatne.

- Każdego dnia tematyka jest zupełnie inna. Pierwszego dnia ferii dzieci uczestniczyły w otwarciu wystawy rzeźb w drewnie oraz w spotkaniu z ich autorem. Uczestnicy ferii w SOK wykonywali także np. „gumowe jajo” i  zakładali  „mini hodowlę” Triopsów, których rozwój można podglądać w kolejnych dniach – mówi instruktor Suskiego Ośrodka Kultury Paulina Korwek, która prowadziła większość feryjnych zajęć.

W czasie ferii dzieci uczestniczyły także w licznych warsztatach plastycznych i artystycznych, podczas których m.in. przygotowywali mydełka glicerynowe, tworzyli  wymyślone wyspy, czy projektowali ubrania. Były także zajęcia muzyczne, jak karaoke, zabawa wzorowana na programie „Jaka to melodia?” oraz nauka gry na instrumentach.

Codziennie w ciągu minionych dwóch tygodni dzieci miały w SOK dostęp do setek gier planszowych i klocków, z których z wielką chęcią korzystały. Maluchy brały także udział w konkursach i turniejach z nagrodami. Oba  tygodnie ferii kończyła dyskoteka z balem przebierańców.

- W drugim tygodniu na uczestników czekały kolejne atrakcje , m.in.: warsztaty robienia slimy („glutków”), malowanie kolorowych akwariów, z których powstały urocze instalacje artystyczne, tworzenie gadżetów do mini sesji zdjęciowej czy pieczenie ciasteczek oraz gry planszowe i zajęcia muzyczne. Oferta zajęć była dostosowana do najmłodszych dzieci, ale nie brakowało także propozycji dla starszych uczestników. Każdy znalazł  w SOK coś dla siebie i nie było tu ani chwili na nudę – tak ostatnie dni ferii podsumowuje instruktor Paulina Korwek.