Jesteś tutaj

Za nami dwa dni święta gminy (fotogaleria)

Sportowo, rodzinnie, uroczyście i koncertowo – podczas zorganizowanych w miniony weekend Dni Susza każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza na Plaży Miejskiej przebiegła w sympatycznej atmosferze i przy pięknej pogodzie. Wzięły w niej udział setki mieszkańców Gminy Susz.

Rozpoczęło się sportowo. W sobotę o 9.00 rano na hali CSiR rozpoczęły się Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB w Kickboxingu. W imprezie wzięło udział 226 zawodników, reprezentujących 42 kluby z całej Polski. Zawodnicy walczyli na 3 matach oraz na ringu, na którym o godz. 16.00 rozegrano walkę dnia. Do rywalizacji, w której stawką był pas PFKB w kategorii do 78 kg, stanęli: Mateusz Leński z Susza (Piechotka Team) oraz Kamil Chłopik z Mińska Mazowieckiego (Walhalla Fight Club). Po bardzo emocjonującym pojedynku, zwyciężył Mateusz Leński, który odebrał pas mistrzowski Kamilowi Chłopikowi.

W sobotnie popołudnie o godz. 16.00 oficjalno zainaugurowano Dni Susza na Plaży Miejskiej. Najpierw w swoje posiadanie scenę przejęły dzieci, które prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne w ramach przeglądu artystycznego szkół z terenu Gminy Susz. Występy najmłodszych przyniosły wiele wzruszeń zebranym pod sceną rodzicom oraz, rosnącej z każda minutą, publiczności imprezy.

Wśród zebranych pod sceną widzów znalazła się też 10-osobowa delegacja partnerskiego dla Susza miasta Jarmen, która gościła u nas w piątek i sobotę. Powodem zaproszenia naszych partnerów z Niemiec była uroczystość wręczenia panu Arno Karp - burmistrzowi Jarmen, tytułu: Honorowy Obywatel Gminy Susz. – Pan Arno Karp to dobry duch partnerstwa naszych miast, które trwa już 20 lat.  Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Susz to forma podziękowania za kreowania współpracy pomiędzy Suszem i Jarmen, która przynosi wymierne korzyści mieszkańcom obu miast – mówił przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu Zbigniew Skolimowski, wręczając wraz z Burmistrzem Susza Krzysztofem Pietrzykowskim dokument aktu nadania tytułu oraz pamiątkową statuetkę wyraźnie wzruszonemu burmistrzowi Jarmen.

Część oficjalną pierwszego dnia święta Gminy Susz zakończyły „Tęgie głowy”, czyli wręczenie nagród Burmistrza Susza laureatom olimpiad szkolnych oraz wyróżniającym się uczniom szkół z terenu gminy. Nagrodzono 23 mlode, suskie „tęgie głowy”. Dalsza część sobotniego wieczoru to koncerty. Najpierw – Gosi Andrzejewicz, a następnie, w ramach gali disco polo, zespołów: Summer Night, Buenos i Zajefajni. Muzyczny wieczór zgromadził na Plaży Miejskiej prawdziwe tłumy mieszkańców, którzy wesoło bawili się prawie do północy.

Niedziela również rozpoczęła się sportowo. Przed południem na orliku ruszył Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Susza, w którym wystartowało 11 zespołów z ternu Gminy Susz oraz Iławy. Rozgrywki zwyciężyła drużyna Normalne Chłopaki z Iławy.

W tych rozgrywkach prowadzone są zawsze dwie klasyfikacje. Oprócz generalnej, niektóre ekipy walczą o miano najlepszej w kategorii sołectw. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła drużyna Normalne Chłopaki z Iławy. W klasyfikacji sołectw najlepszą okazał się Santander Piotrkowo, drugie miejsce zajęły Jawty Wielkie, zaś trzecie - Alicante Różnowo. Wręczono także nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Martin Żuchowski (Nie Wiem Iława), a najlepszym zawodnikiem Jonasz Lewandowski (Stop Klatka). 

Od południa w niedzielę, obecni na Plaży Miejskiej uczestnicy Dni Susza mogli obejrzeć wystawę plakatów z historycznymi zdjęciami mieszkańców naszego miasta, pod nazwą „Suszu to my”. Na 52 posterach znalazło się w sumie kilkaset, w większości czarno-białych, zdjęć suszan, pochodzących najczęściej ze zbiorów prywatnych. Wystawa, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem,  powstała z inicjatywy pani Marioli Lendzion, szefowej Stowarzyszenia „Trzecia Młodość”.

Niedzielne popołudnie na Plaży Miejskiej to koncerty. Najpierw z energetycznym koncertem wystąpił Grzegorz Wilk. Znany z występów w telewizyjnych programach muzycznych oraz współpracy z Piotrem Rubikiem artysta pokazał się W Suszu z bardzo dobrej strony i nawiązał z suską publicznością sympatyczny kontakt. Po występie długo rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Bardzo pozytywne emocje wzbudził w widzach Dnia Susza również koncert zespołu Jaśko Band. Po blisko trzech latach to pierwszy występ, znanej i lubianej w lokalnym środowisku grupy, która zaprezentowała się w zmienionym składzie i odświeżonym repertuarze, ciepło przyjętym przez słuchaczy. Dni Susza 2018 zakończył koncert Agaty Sobocińskiej z zespołem.