Jesteś tutaj

Zapraszamy do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości

Uroczysta msza święta, koncert patriotyczny w kościele i złożenie wieńców pod Grobem Nieznanego Żołnierza – tak w największym skrócie wygląda poniedziałkowy program Gminnych Obchodów Narodowego Dnia Niepodległości w Suszu. Dzień wcześniej, w niedzielę, patriotyczno-kulturalne spotkanie organizuje sołectwo Januszewo.

Gminne Obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły już  wczoraj specjalne koncerty patriotyczne, zorganizowane w Suskim Ośrodku Kultury. Najpierw przed młodzieżą szkolną, a następnie dla osób dorosłych z repertuarem pieśni o Ojczyźnie występował zespół Suse.

W najbliższa niedzielę Januszewo zaprasza na sołeckie obchody Święta Niepodległości w świetlicy wiejskiej. Początek o godz. 14. Szczegóły na grafice poniżej.

Główne uroczystości gminne odbędą się w poniedziałek, 11 listopada, w Suszu. W południe zapraszamy do kościoła św. Rozalii na mszę świętą w intencji Ojczyzny, a po niej – na koncert „A piosenka za nimi szła” w wykonaniu Teatru Muzycznego HALS z Gdyni. Około godziny 14.15 rozpoczną się uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.