Jesteś tutaj

Zawody wojewódzkie w Pasłęku. Kolejne sukcesy suskiej lekkoatletyki

W sobotę 28.09.2019 r., na stadionie lekkoatletycznym w Pasłęku odbyły się Klubowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w lekkoatletyce U-14 i U-16 oraz zawody wojewódzkie LDK "Lekkoatletyka Dla Każdego" U-12. Młodzi suscy lekkoatleci wrócili z Pasłęka z siedmioma medalami

W zawodach uczestniczyło łącznie 21 klubów lekkoatletycznych z naszego województwa i dzieci z z Programu LDK. W sumie w Pasłęku wystartowało blisko 500 uczestników. Gminę Susz reprezentowała 25-osobowa grupa zawodniczek i zawodników, składająca sie z członków Sekcji Lekkoatletycznej przy CSiR Susz oraz uczestników Programu LDK (grupa z klas IV-VI SP.

Przedstawiciele naszej gminy zdobyli 7 medali:
1. Emilia Kaca U-12 - medal złoty w biegu na 300 m
2. Kinga Barica U-12 - medal brązowu w biegu na 300 m
3. Martyna Górnik U-12 - medal brązowy w skoku w dal.
4.Paulina Skrzyniarz U-14 - medal złoty w biegu na 300m
5.Paulina Skrzyniarz U-14 - medal srebrny w biegu na 100m
6. Julia Szmigiel U-16 - medal brązowy w biegu na 100m
7. Julia Szmigiel U-16 - medal brązowy w skoku wzwyż.
Gratulujemy!

Skład naszej reprezentacji:

U-12 Barica Kinga, Bilicka Natalia, Biskupska Helena, Cantop Gabriela, Górnik Martyna, Kaca Emilia, Kochalska Julia, Kochalska Zuzanna, Miśkiewicz Edyta, Niemkiewicz Lena, Niemkiewicz Zuzanna, Pyżewska Maja, Siecińska Zuzanna, Wojtalak Marta.
U-14 Furmańska Amelia, Kaca Amelia, Kaminiecka Milena, Kołakowska Kinga, Matyka Joanna, Paliński Michał, Skrzyniarz Paulina,
U-16 Kaca Anna, Kaca Julia, Kasia Popławska, Julia Szmigiel

Koszty transportu młodych sportowców sfinansowane zostały przez partnera Programu LDK "Lekkoatletyka Dla Każdego" - Gminę Susz.  Reprezentację do zawodów przygotował  trener LDK i Sekcji LA CSiR Susz Andrzej Szysler, który wraz z panią Agnieszką Kaca opiekował się drużyną podczas zawodów. - Serdecznie dziękuję moim podopiecznym za walkę podczas startów, rekordy życiowe, zdobyte miejsca w poszczególnych konkurencjach, za medale dla siebie i klubu oraz Gminy Susz – podsumował zawody w Pasłęku trener Andrzej Szysler.