Jesteś tutaj

Zespół Szkół z certyfikatem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”

W ramach drugiej edycji projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, Kapituła Konkursu, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny złożonej dokumentacji, spośród 187 wniosków wytypowała 75 szkół i placówek do przyznania certyfikatu.

Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu. Gala wręczenia certyfikatów odbyła się 29 listopada 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Wyróżnienie z rąk wicewojewody Sławomira Sadowskiego i wicekuratora Wojciecha Cybulskiego odebrała dyrektor szkoły  Beata Szczepaniak – Furman. Zespół, który koordynował działania zmierzające do otrzymania certyfikatu, stworzyły  Krystyna Ulatowska, Mirosława Zając, Anna Gaszczyńska i  Anna Dziczek.

Przyznanie prestiżowego Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu" w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,  ma dla nas szczególną wymowę i jest ukoronowaniem podejmowanych przez uczniów i nauczycieli działań. Mają one wpływ  na kształtowanie tożsamości narodowej, upowszechnianie wiedzy na temat polskiej historii, kultury, tradycji i wychowanie  w duchu patriotyzmu.

Tekst: K. Ulatowska