Jesteś tutaj

Zjednoczeni dla Karola

Prawie 12,5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas  imprezy charytatywnej, zorganizowanej w ostatnią sobotę w hali CSiR na rzecz Karola Gubiec z Ulnowa, który walczy z chorobą Huntingtona.

W pomoc Karoli zaangażowało się wiele lokalnych instytucji, firm i ogromna rzesza mieszkańców Gminy Susz. Dzięki ich wspólnym działaniom, które koordynuje, zawiązany w Ulnowie Społeczny Komitet „Pomoc dla Karola, możliwa jest organizacja kolejnych, bogatych w atrakcje, imprez na rzecz 27-letniego mieszkańca naszej gminy. Pierwsza z nich odbyła się 11 lutego. Zorganizowane tego dnia: turniej halowej piłki nożnej, kąpiel morsów, trening na trampolinach oraz improwizacje kabaretowe i stand up, połączone z licytacją sprzętu i gadżetów sportowych, pozwoliły zebrać kwotę prawie 9 tysięcy złotych. Druga impreza charytatywna dla Karola odbyła się 17 lutego. Dla gości tego specjalnego spotkania przygotowano m.in. pokazy strażackie oraz ratownictwa medycznego, występ dziecięcej grupy tanecznej oraz koncerty zespołów: Suse, Mirana Boys Dual Voice, Efekt, Takt Band. Muzyczną gwiazdą był zespół Babsztyl, którego koncert zakończył imprezę.

Zanim jednak na scenie pojawił się pierwszy z zespołów, organizatorzy symboliczne przypomnieli o głównym bohaterze i celu imprezy. Kiedy najbliżsi Karola, jego przyjaciele i mieszkańcy Ulnowa, trzymając się za ręce, wspólnie zatańczyli do utworu „Nie jesteś sam”, wiele osób nie potrafiło ukryć łez wzruszenia. Równolegle do wydarzeń na scenie i tuż przed nią, wiele działo się również w bocznych sektorach hali CSiR. Szeroka oferta dotyczyła zwłaszcza kulinariów – słodkości, dań wytrawnych, ale również przetworów z domowych spiżarni. Były kąciki dla dzieci i punkt pielęgniarski oraz specjalny punkt fryzjerski.

Obowiązkowym punktem programu sobotniej imprezy była oczywiście licytacja, która poprowadził Tomek Wożniak z Iławy. Dzięki jego staraniom swoich nabywców znalazły wszystkie przekazane na aukcję przedmioty. Były wśród nich m.in.: gitara elektryczna, profesjonalny worek bokserski, koszulka z podpisami reprezentantów Polski w piłce ręcznej oraz specjalny tort z wizerunkiem Karola i hasłem „Pomagamy”.

I rzeczywiście pomogliśmy! Zebrana podczas sobotniej imprezy kwota prawie 12,5 tysiąca złotych to wspaniały przykład, jak wiele można, kiedy razem, wspólnie działamy w tym samym, szczytnym celu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają Karolowi.