Jesteś tutaj

Znamy muzyczne gwiazdy Susz Triathlon 2019. Do imprezy zostały dwa miesiące!

Spokojne dziś i ciche okolice Plaży Miejskiej w Suszu za dwa miesiące zmienią się w tętniące emocjami sportowo-kulturalne miasteczko Susz Triathlon 2019. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 21 – 23 czerwca i będą podwójnie kultowe.

Na pierwszym miejscu jest oczywiście sport. Susz to nieformalna „stolica polskiego triathlonu”, a organizowana tu rokrocznie już od 28 lat impreza, trzykrotnie w tej dekadzie uznawana za najlepszą imprezę triathlonową w kraju, dla wielu triathlonistów zyskała już status kultowej. W 2019 roku w Suszu po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim.

Tegoroczny Susz Triathlon będzie „kultowy” z jeszcze jednego powodu. Mowa o koncertach gwiazd muzyki na plenerowej suskiej scenie, które od wielu lat towarzyszą zmaganiom sportowym. W tym roku wystąpi na niej m.in. zespół – nomen omen - Kult.

Susz Triathlon 2019 rozpocznie się 21 czerwca br. Pierwszy dzień imprezy będzie miał charakter organizacyjny, związany z rejestracją zawodników, odprawami technicznymi i przygotowaniem do wyścigów, które odbywać się będą w sobotę i niedzielę. Już w piątek będzie także okazja do odwiedzenia, organizowanych tradycyjnie w hali CSiR, targów EXPO, w którym udział wezmą sponsorzy, partnerzy ST 2019 oraz firmy reprezentujące branżę sportową. A wieczorem – koncert Kultu.

Sobota, 22 czerwca będzie pierwszym dniem startów. Rozpoczną  je najmłodsi sportowcy, którzy w sobotni poranek wystartują w przygotowanych specjalnie dla nich zawodach aquathlonowych. Następnie odbędzie się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim. Po ceremonii uwaga kibiców skupi się na zawodnikach, rywalizujących o miano najlepszego sprintera wśród grup wiekowych. Punktem kulminacyjnym sobotnich startów będzie rywalizacja najlepszych polskich triathlonistów w Mistrzostwach Polski Elity na Dystansie Sprinterskim. Podsumowaniem kulturalnym soboty będzie występ Eweliny Lisowskiej.

Niedziela (23.06) zdominowana będzie przez zawodników startujących na dystansie 1/2 IM. Już po raz drugi na tym dystansie ścigać się będą uczestnicy Mistrzostw Polski Policji. Ostatnim niedzielnym wyścigiem będą Mistrzostwa Polski w Triathlonie Sztafet MIX na Dystansie Sprinterskim.

Triathlon w Suszu to połączenie pięknej tradycji, ogromnego doświadczenia organizatorów, oraz niepowtarzalnej atmosfery sportowego święta, którą tworzą jedyni w swoim rodzaju, kibice, dopingujący zawodników na całej trasie zawodów.

Serdecznie zapraszamy na Susz Triathlon 2019!